A szakorvosi ellátás bővítését sürgetik a párkányiak

<p>Párkány. A testületi ülések visszatérő témája lett a párkányi rendelőintézet, ahonnan a közelmúltban több szakorvos távozott.</p>

GULYÁS ZSUZSANNA

Ezzel Párkányban megszűnt az orvosi ellátás egysége. A betegeknek jobb esetben két épület, rosszabb esetben több város – Érsekújvár, Zselíz, Komárom, Pozsony, Esztergom – között kell ingázniuk.

2014 júliusában négy szakorvos, három körzeti orvos és egy gyermekorvos bontotta fel szerződését a párkányi rendelőintézettel. Új épületbe – a művészeti alapiskola és a Billa bevásárlóközpont között létesített központba – költöztették rendelőjüket. Döntésüket – amely negatívan befolyásolta a rendelőintézet kiegyensúlyozott gazdasági mérlegét – nem indokolták. Czékus András, a rendelőintézet gazdasági igazgatója kilátásba helyezte: emiatt kénytelenek lesznek felszámolni veszteséges szolgáltatásaikat. Ugyanakkor ígéretet tett: új orvosokat hoznak a távozók helyére, hogy a betegeknek ne kelljen két épület között ingázniuk.

A szakorvosi ellátás színvonala az önkormányzat decemberi és februári ülésén is téma volt. Csepregi Zoltán (független) lakossági kérést továbbítva képviselői interpellációban mutatott rá: a párkányiak elégedetlenek a rendelőintézet működésével. Elsősorban a hiányos szakorvosi ellátást kifogásolják. A bővítés mellett szól, hogy szakorvosi vizsgálatra a betegeknek gyakran Érsekújvárba vagy távolabbi városokba kell utazniuk. A Dôvera egészségbiztosító ügyfelei ugyan az esztergomi kórházban is kezeltethetik magukat, de ez csak a fekvőbeteg-ellátásra vonatkozik. A biztosító az ambuláns kezelések költségét nem téríti. A hiányzó fogászati ügyelet miatt sürgősségi ellátásért a párkányiaknak és a környéken élőknek is Érsekújvárba kell utazniuk. A képviselői interpellációban elhangzott az a kérés is, hogy állítsák vissza a gyógyszertári ügyeletet, amely a megyei önkormányzat jóváhagyásával Párkányban októberben változott. Az új rendelet értelmében januártól májusig szombaton, vasárnap és ünnepnapokon 8-tól 20 óráig, júniustól szeptemberig hétvégén és ünnepnapokon egy órával tovább – 8-tól 21 óráig – tartanak nyitva a gyógyszertárak. Októbertől decemberig tizenkét órás a patikaügyelet: sürgős esetekben szombaton, vasárnap és ünnepnapokon az ügyeletes gyógyszertárban 8-tól 20 óráig válthatják ki a betegek a szükséges orvosságot.

Eugen Szabó polgármester az interpellációra reagálva ígéretet tett: a rendelőintézetről folytatott tárgyalások során a szakorvosi ellátás bővítése mellett ki fog térni a fogászati és gyógyszertári ügyelet kérdésére is.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?