Udvard. XII. Örökség Népfőiskolai Tábor lesz az összevont iskola diákotthonában. Az Örökség Népfőiskolai Tábor (ÖNT) műsora őstörténetünk, gyökereink, származásunk igaz történelmi tényeken alapuló megismerését, nemzeti önismeretünk és önbecsülésünk elmélyítését szolgálja.
A megnyitó napján 15.
4 Júlus 2–8. (hétfőtől vasárnapig)
A megnyitó napján 15.30 órakor Szántai Lajos történész II. András király és Szent Erzsébet címmel tart előadást; 19.00: Horthy - A kormányzó címmel vetítik Koltay Gábor filmjét. A tábor második napján, Marton Veronika sumerológus Az I. András korabeli imák, avagy Magyarország első elárultatása című előadása lesz hallható, délután Bárdi László történésszel a résztvevők a magyar keletkutatók nyomába erednek – Belső-Ázsia területére. 19.30: beszélgetés Raffay Ernő történésszel az előző napi filmről.Szerdán Aradi Éva indológus Kusánok és fehérhunok Indiában címmel, Friedrich Klára rovásíráskutató és Szakács Gábor rovásírásverseny-szervező Rovásjelek Tatárlakától a bosnyák piramisokig címmel tart előadást. A délutáni órákban Dittler Ferenc építész beszél a rovásírásról és annak mai alkalmazásáról, Dudás Rudolf professzor pedig a kőkorszaki képírás emlékeit mutatja be. 19.30: bemutatkozik Szakács Gábor és Raksányi Boglárka kettőse – A Friedrich Klárával készített és eddig megjelent Esküszünk, Hitvallás, Attila ifjúsága és a Pogány imák zeneművekkel. A csütörtöki napot Bíró József tanár kezdi, és a szabir–sumér kapcsolatok magyar őstörténetre gyakorolt hatásáról számol be. Géczy Gábor egyetemi tanár Síppal, dobbal, nádihegedűvel... című előadásában a népi gyógyászatról szól. Molnár V. József néplélekrajz-kutató ezúttal a Turul-nász és Szent Erzsébet között von párhuzamot. Kocsis István író előadásában szó lesz az ősi magyar hitvilágról és a Szent Koronáról. A pénteki előadások: Kiss Irén kultúrtörténész – III. Béla és a Pray-kódex, Tábori László keletkutató – Gilgamestől Jézusig; Kiss Dénes költő – Emberszám. Végül Kusý Károly, Udvard alpolgármestere meghívja a táborozókat egy tábortűz melletti eszmecserére. Az idei rendezvény utolsó két napján Magyar múltunk nyomában a Felvidéken címmel honismereti tanulmányutat szervez a Palóc Társaság a malonyai arborétumba, a vezekényi csata emlékhelyére, Kistapolcsányba, Bajmócra, Privigyére, Csicsmányba, Rajecfürdőbe, Zsolnára, Sztrecsénybe és Turócszentmártonba.
Elszállásolás négyágyas szobákban, mosdó a folyosón, napi háromszori étkezés biztosított. Az ÖNT részvételi díja 2900 korona, ebből a kirándulás 770 korona, jelentkezni lehet június 24-ig a következő címen: 991 22 Olováry 132, vagy e-mailben: [email protected]. (száz)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.