4 Júlus 2–8. (hétfőtől vasárnapig)

Udvard. XII. Örökség Népfőiskolai Tábor lesz az összevont iskola diákotthonában. Az Örökség Népfőiskolai Tábor (ÖNT) műsora őstörténetünk, gyökereink, származásunk igaz történelmi tényeken alapuló megismerését, nemzeti önismeretünk és önbecsülésünk elmélyítését szolgálja.
A megnyitó napján 15.

Udvard. XII. Örökség Népfőiskolai Tábor lesz az összevont iskola diákotthonában. Az Örökség Népfőiskolai Tábor (ÖNT) műsora őstörténetünk, gyökereink, származásunk igaz történelmi tényeken alapuló megismerését, nemzeti önismeretünk és önbecsülésünk elmélyítését szolgálja.

A megnyitó napján 15.30 órakor Szántai Lajos történész II. András király és Szent Erzsébet címmel tart előadást; 19.00: Horthy - A kormányzó címmel vetítik Koltay Gábor filmjét. A tábor második napján, Marton Veronika sumerológus Az I. András korabeli imák, avagy Magyarország első elárultatása című előadása lesz hallható, délután Bárdi László történésszel a résztvevők a magyar keletkutatók nyomába erednek – Belső-Ázsia területére. 19.30: beszélgetés Raffay Ernő történésszel az előző napi filmről.Szerdán Aradi Éva indológus Kusánok és fehérhunok Indiában címmel, Friedrich Klára rovásíráskutató és Szakács Gábor rovásírásverseny-szervező Rovásjelek Tatárlakától a bosnyák piramisokig címmel tart előadást. A délutáni órákban Dittler Ferenc építész beszél a rovásírásról és annak mai alkalmazásáról, Dudás Rudolf professzor pedig a kőkorszaki képírás emlékeit mutatja be. 19.30: bemutatkozik Szakács Gábor és Raksányi Boglárka kettőse – A Friedrich Klárával készített és eddig megjelent Esküszünk, Hitvallás, Attila ifjúsága és a Pogány imák zeneművekkel. A csütörtöki napot Bíró József tanár kezdi, és a szabir–sumér kapcsolatok magyar őstörténetre gyakorolt hatásáról számol be. Géczy Gábor egyetemi tanár Síppal, dobbal, nádihegedűvel... című előadásában a népi gyógyászatról szól. Molnár V. József néplélekrajz-kutató ezúttal a Turul-nász és Szent Erzsébet között von párhuzamot. Kocsis István író előadásában szó lesz az ősi magyar hitvilágról és a Szent Koronáról. A pénteki előadások: Kiss Irén kultúrtörténész – III. Béla és a Pray-kódex, Tábori László keletkutató – Gilgamestől Jézusig; Kiss Dénes költő – Emberszám. Végül Kusý Károly, Udvard alpolgármestere meghívja a táborozókat egy tábortűz melletti eszmecserére. Az idei rendezvény utolsó két napján Magyar múltunk nyomában a Felvidéken címmel honismereti tanulmányutat szervez a Palóc Társaság a malonyai arborétumba, a vezekényi csata emlékhelyére, Kistapolcsányba, Bajmócra, Privigyére, Csicsmányba, Rajecfürdőbe, Zsolnára, Sztrecsénybe és Turócszentmártonba.

Elszállásolás négyágyas szobákban, mosdó a folyosón, napi háromszori étkezés biztosított. Az ÖNT részvételi díja 2900 korona, ebből a kirándulás 770 korona, jelentkezni lehet június 24-ig a következő címen: 991 22 Olováry 132, vagy e-mailben: [email protected]. (száz)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?