A 2022-es év és az újrakezdés? Füst nélkül könnyebb lesz

pm

Itt az újévi fogadalmak ideje. De sokakat aggaszt a kitartás. Hogyan lehet kibírni, és folytatni új fogadalmaink betartását? Hogyan lehet elhagyni a rossz szokásokat?

Gyakran előfordul, hogy az újévi fogadalmak az első néhány hét után már csak kipipált sorok a naptárban, és februárra gyorsan el is felejtődnek. A szokások ősidők óta életünk részei. Akár az elmúlt év során is ránk ragadhatott néhány rossz szokás. Ismét sok időt töltöttünk otthon, a számítógép képernyője előtt, és a mozgásszegény életmódban töltött idő újra csak megtalálta a maga rajongóit. Még a fiatalabb generáció is szembesül ezzel a problémával. A távmunkavégzés annyira elkerülhetetlenné vált, hogy bizonyos helyzetekben az emberek idejük nagy részét csak az otthonukban töltik. A világjárvány magával hozta ezeket az új szokásokat is. Ez az életmód azonban fokozatosan szedi áldozatait is. Egyre többet szenvedünk romló egészségi állapotunk és rossz kondíciónk miatt, szaporodnak a gondjaink, ezzel együtt növekszik a stressz. És épp ez az, ami sok rossz szokás kiváltója. Vannak, akik emiatt gyakrabban nyúlnak cigarettáért, és a már leszokott dohányosokból újra aktívak lesznek. 

Hogyan tűzzük ki a céljainkat?

Gondoljuk át alaposan, min szeretnénk változtatni, és ezt hogyan tudjuk megvalósítani. Reális célokat kell kitűznünk. Lépésről lépésre elérhetjük a kívánt célt. Ha az irreális célok nem teljesülnek, csalódás ér bennünket, elégedetlenné válunk önmagunkkal, sőt sokan akár depresszióba is eshetnek emiatt.

Az egyik legkárosabb szokás elhagyása egyáltalán nem könnyű. A cigaretta hatással van az egészségre, és bizonyos esetekben az emberi kapcsolatokra is. Az év eleje ideális alkalom arra, hogy megfogadjuk, egyszer és mindenkorra szakítunk a cigarettafüsttel. Szellőztesse ki a fejét, tegyen egy nagy sétát, alaposan szellőztesse ki az egész lakást, felejtse el a kellemetlen szagokat.

Nem tud leállni? Csinálja másképp

A káros cigarettafüsttől végleg meg lehet szabadulni, s csak egy kellemetlen emlék marad. Ma már az egyes dohányipari cégek arra buzdítják az embereket, hogy hagyjanak fel a dohányzással. Figyelmeztetnek a kockázatokra, és emlékeztetnek arra, hogy a cigarettafüstben lévő káros anyagok többsége az égésből származik, nem pedig magából a dohányból. Bármely növény égetéséből származó füst több tucat káros vagy potenciálisan káros vegyi anyagot tartalmaz. Bár a dohányzástól való tartózkodás továbbra is a legegészségesebb választás, a füstmentes alternatívák megoldást kínálnak a hagyományos cigaretták elleni küzdelemben, és továbbra is jobb választásnak bizonyulnak, mint a cigarettázás. 

Megfizethető lil

A füstmentes lil SOLID 2.0, egy szagtalan és hamu nélküli újdonság, amely mindazok számára alkalmas, akik le akarnak szokni a hagyományos cigarettáról. Ez az alternatív megoldás nem éget dohányt, és nem okoz passzív dohányzást, használatakor füst helyett aeroszolt termel. Ez a levegőben gyorsan elpárolog. Az aeroszol átlagosan 95 százalékkal kevesebb szennyező anyagot tartalmaz, mint a cigarettafüst, és főként vízgőzből, nikotinból és glicerinből áll. További előnye, hogy nem tapad a bőrre, hajra, nem érezhető az ujjbegyeken, a ruhákon és a környezetben lévő tárgyakon. A hevített dohányból származó aeroszol lényegesen kevesebb foltot hagy a fogakon.

A füstmentes alternatíva két változatban, COSMIC BLUE és STONE GREY színben kapható. A készülék az IQOS 3 DUO-val is kompatibilis. A lil SOLID 2.0-t csak felnőtt dohányosok használhatják, nikotint tartalmaz, így nem teljesen kockázatmentes.

Tudta, hogy...

A betegségeket nem a nikotin okozza? A szakértők – köztük az Egyesült Államok Egészségügyi Hivatalának szakértői és vezetője, valamint az Egyesült Királyság Királyi Orvostudományi Kollégiuma – egyetértenek abban, hogy a nikotin, bár függőséget okoz, nem elsődleges okozója a dohányzással összefüggő betegségeknek. A dohányzással kapcsolatos betegségeket elsősorban a káros anyagok belélegzése okozza, amelyek nagyrészt a dohány elégetésekor keletkeznek, tehát nem a nikotin az elsődleges ok.

És mit mondanak a számok?

  • Az IQOS füstmentes készüléket világszerte körülbelül 20,4 millió felnőtt használja.
  • Az összes felnőtt felhasználó 73 százaléka már teljesen leszokott a hagyományos cigarettáról, és áttért a füstmentes eszközökre.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?