TUDNIVALÓK

Nyelvi kurzusok belföldön
Főképpen azoknak ajánlott, akik egyelőre csak ismerkednek valamely idegen nyelvvel. Az utóbbiak esetében a külföldi munkavállalással összekötött nyelvtanulási forma általában nem kifizetődő.

Nyelvi kurzusok belföldön

Főképpen azoknak ajánlott, akik egyelőre csak ismerkednek valamely idegen nyelvvel. Az utóbbiak esetében a külföldi munkavállalással összekötött nyelvtanulási forma általában nem kifizetődő.

Egy belföldi ötvenórás angol nyelvi kurzus átlagban 2500-4000 koronába kerül, függően az adott régiótól, a nyelviskolától és a tanfolyam típusától.

Az említett összeg nem feltétlenül tartalmazza a szükséges tansegédeszközök, nyelvkönyv, gyakorlófüzet árát.

A fővárosban, illetve a nagyobb vidéki városokban ugyan költségesebb a nyelvtanulás, az árakat ellensúlyozza a bővebb választék mind a nyelviskolákat, mind a kurzusok típusát és az órakezdéseket illetően.

Nyelvet tanulni nemcsak tanfolyamon lehet, úgynevezett nyelvi táborokban is van rá lehetőség. A táborban oktatók segítségével a vakációzók szókincse, gyakorlati és elméleti tudása szinte észrevétlenül gazdagodik.

A legnépszerűbb idegen nyelvnek a nyelvtanulók körében sorrendben az angol, a német és a francia számít.

A nyelviskolák főleg cégek részére az általános mellett szaknyelvi tanfolyamokat is indítanak.

A junior, vagyis a hat-tíz éves gyermekeknek meghirdetett nyelvtanfolyamok általában különböző kiegészítő programokkal: színházlátogatással, sportolási lehetőséggel, kézműves-foglalkozással párosulnak. Egy ötnapos, napközi jellegű nyelvtanfolyam díja (étkezési költségek nélkül) vidéken 600 koronánál kezdődik, a fővárosban 3-5 ezer korona, attól függően, benne van-e az ebéd ára, vagy sem.

Nyelvi kurzusok Európában

Egy kéthetes európai nyelvi kurzus díja, természetesen különböző tényezőktől függően és a járulékos költségekkel együtt elérheti az 50 ezer koronát is.

Egy egyhetes húszórás félintenzív általános angol nyelvi kurzus Európában átlagban 10-15 ezer koronába kerül. Elszállásolással és félpanziós ellátással azonban az egyheti nyelvtanulás költsége akár 40 ezer koronára is rúghat.

Ahhoz, hogy külföldön tanuljunk nyelveket, előbb el kell jutnunk valahogy az adott célországba. Az utazás szintén pénzbe kerül, a kontinensen belül érvényes repülőjegyet szerencsés esetben válthatunk már 4-15 ezer koronáért is. Ennél persze olcsóbban is repülhetünk, ugyanakkor jóval drágábban is. Busszal is utazhatunk, Angliába már 4000 korona fejében is eljuthatunk.

Az étkezés költségeit magában foglalhatja a tanfolyam vagy a szállás díja. Egyhetes félpanziós ellátás átlagban 4000 korona. Ha beérjük csupán reggelivel, és nyelvtanulásunkban nem akadályoz a gyomorkorgás, az egész heti étkezést megúszhatjuk kétezerből.

u Nem feledkezhetünk meg a zsebpénzről sem, Angliában legkevesebb heti 85 fontra (4600 korona), ĺrországban 150 euróra (5600 Sk), a többi európai országban pedig mintegy 100 euróra (3700 Sk) lehet szükségünk.

Nyelvi kurzusok a tengerentúl

A távoli országokban folytatott nyelvtanulás főként a ki- és a hazautazás magas költségei miatt drága. Leginkább úgy éri meg, ha a külföldi nyelvtanulást több hónapra tervezzük. Egy hónapos, nyelvtanulással egybekötött kint tartózkodás legkevesebb 100 ezer koronába kerül.

A retúr repülőjegy Ausztráliába cirka 35, az USA-ba 28, Kanadába 30 ezer koronába kerül. Egy kéthetes nyelvi kurzus, családi elszállásolással, félpanziós ellátással átlagban 30-40 ezer koronára rúg.

Ausztráliában zsebpénz gyanánt heti legkevesebb 200 ausztrál dollárra (4500 korona), az USA-ban 80 amerikai dollárra (2400 Sk), Kanadában pedig mintegy 90 kanadai dollárra (2400 Sk) lehet szükségünk.

u Ezenkívül a vízumköltségekkel is számolni kell: az ausztrál turistavízum 70 helyi dollárba (1570 Sk), a három hónapnál hosszabb időre szóló tanulmányi vízum 280 euróba (10 360 Sk) kerül. A legfeljebb hat hónapos tartózkodásra jogosító kanadai turistavízumért 75 helyi dollárt (2000 Sk) számolnak fel, a többszöri belépésre jogosító vízum ennek a duplájába kerül. A hat hónapnál hosszabb időre szóló kanadai tanulmányi vízum 125 helyi dollárba (3300 Sk), az amerikai 100 helyi dollárba (3000 Sk) kerül. (-cz-e, p)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?