London. Brit kutatók szerint a kapcsolattartás és -építés tekintetében a mobiltelefonon folytatott csevegés nagyban hasonlít a majmok köreiben elterjedt közösségi kurkászáshoz.
Tetvészkedés mobiltelefonon
Az oxfordi társadalomkutató intézet antropológusai kutatásaik alapján arra a következtetésre jutottak, hogy a csevegés és a tetvészkedés a két közösség tagjainak életében hasonló feladatokat lát el. Véleményük szerint az emberek a mobiltelefonok, a majmok pedig a közösségi kurkászás segítségével tartják „fajtársaikkal” a kapcsolatot, oldják meg gondjaikat, problémáikat, és kötnek barátságot.
Kate Fox, a kutatóintézet egyik munkatársa kiemelte: a csevegés nem haszontalan időtöltés, hanem szerves része evolúciós fejlődésünknek.
„Az emberi beszéd részben azért fejlődött ki, hogy lehetőséget adjon számunkra a kapcsolattartásra, csevegésre. A maroktelefonok ezt a létfontosságú tevékenységet tovább erősítik és hangsúlyozzák, lehetővé téve, hogy az ember bármikor, bárhol, bármilyen körülmények között kapcsolatban tudjon lépni társaival” – fejezte be okfejtését Kate Fox.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.