Teljesen bizarr kísérletek

London. A Discovery Channel bizarr ötletekben gazdag, pihent agyak által kreált sorozatot kínál Brainiac (Eszement tudomány) címmel. Furcsa próbák, szokatlan tervek, merész emberek, akik a legfurcsább kísérletektől sem félnek.

Melyik a világ legkeserűbb, legrémesebb szósza? Meg lehet főzni egy tojást száz mobiltelefonnal? Melyik állatot jelölné meg egy gyorsasági verseny győzteséül: egy teknőst, egy csigát vagy egy meztelen csigát? Mi történne, ha egy darab illatos szappant tenne egy mikrohullámú sütőbe? Létezik egy csapat, amely az ilyen kihívásokat keresi, ezekre a kérdésekre próbál választ találni. Aki tűnődött már azon, hogy vajon egy tyúk termékenyebb-e, ha kimonóban francia sanzonokat éneklünk neki napi 12 órában, az bizonyára örömmel fogad egy ilyen bizarr műsort.

A Brainiac című műsor első adásában mindjárt bizonyítottak a fiúk, tökéletesen felesleges kísérletekbe öltek sok időt, energiát és pénzt, így például kipróbálták, hogy lehet-e rendesen borotválkozni akkor, ha szabályos időközönként kisebb áramütések érik az embert. A válasz természetesen nem, legalábbis erre utalt a néha feljajduló, arcának jobb oldalát éles borotvával véresre vágó próbálkozó produkciója.

Az új műsor némiképp emlékeztet a sokak által már ismert Jackassre, de – az előbbi esetet leszámítva – itt nem fontos elem a fájdalom okozása, végtagok is ritkábban törnek. Az első adásban egy hatvannal suhanó teherautóról dobáltak le méretes tévékészülékeket, különféle csomagolásban. Az első doboz „meztelenül” landolt, persze menten ripityára tört, szétesett, de a többi is rendesen sérült, a védőburoktól függően. A tévék dinamikus rongálása előtt is volt egy felettébb érdekes, ám abszolút felesleges kísérlet: több tucat rántottának való tojást felrobbantottak, hogy egzaminálják, a hirtelen hő hatására miféle képződmény jön létre. A sárgásfehér anyagot később elégedetten lakmározták a stábtagok.

Richard Hammond irányítása alatt a csapat képes próbára tenni a tudományos igazságokat, hogy teszteljék a legfurcsább és leggyakrabban alkalmazott szabályokat és elvégezzék a legőrültebb és legkockázatosabb kísérleteket. Robbanások, szokatlan szerkezetek, kísérletek az evéssel és ivással – mindennapos dolgok ezek a Brainiac csapata számára.

Lehetséges a körforgalomban kozmikus sebességet elérni? A közlekedés a helyváltozás leghatékonyabb módja? A sorozat minden részének központjában tucatnyi kérdés áll, a válaszok pedig gyakran a tudósok és egyetemi tanárok előtt sem ismertek. Lesznek majd tesztek, melyek azt vizsgálják, hogy a túl szűk alsónadrág gyorsabb mozgásra késztet-e bennünket. Mulatságos (és jobbára tökéletesen hasztalan) felfedezések ezek, a megoldások pedig titkos ajtókat nyitnak a fizika, biológia és kémia világába. (origo)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?