Tandíjmentesinformatikai és üzletfejlesztési mesterképzésés ösztöndíj a legtehetségesebbeknek

<p>A legtehetségesebb informatikus hallgatók számára hirdetett nemzetközi informatikai és kommunikációtechnológiai képzést (EIT ICT Labs Master Programs) vállalkozásfejlesztési és innovációs ismeretek egészítik ki. A budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem 2013.június 30-ig várja a jelentkezőket a 19 európai egyetemmel közös programra.</p>

Az EU állampolgárok számára tandíjmentes oktatás során a diákok két európai nagyvárosban tanulnak, nyári és téli egyetemen vesznek részt, és vezető ipari nagyvállalatokkal közösen szervezett szakmai gyakorlaton szereznek értékes üzleti tapasztalatot. A Kelet-Közép-Európában kizárólag Budapesten működő EIT ICT Labs Mesterképzés nyelve az angol. A 2013/2014-es tanévre még vannak ösztöndíjas helyek, abudapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem 2013. június 30-ig várja a jelentkezők pályázatait az általa hirdetett két szakra.

A képzéssel kapcsolatban Pribil Dávid, az EIT ICT Labs Master School elsőéves, jelenleg Svédországban tanuló hallgatója elmondta: „workshopok, kiscsoportos foglalkozások formájában tanulunk, ami projektmunkára ösztönöz és új tanulási módszerek, illetve stratégiák kialakítását teszi szükségessé. A program sajátossága az üzleti ismereteket és vállalkozói szemléletet közvetítő Innovation and EntrepreneurshipMinor(innovációs és üzleti képzés), mely minden szakon egységes. Egy adott szakirányon belül, az első évfolyamon valamennyi egyetem ugyanazon alapozó tárgyakat kínálja. Eltérés a másodéven mutatkozik, ahol a szakirányos tárgyakat és szakmai gyakorlatot az adott egyetem és ipari partnereinek kutatási profilja határozza meg.”

A programot, 8 európai ország, 19 egyeteme közül választva,két egymást követő évben, két ország két egyetemén végzik a diákok.Az európai szintű közös képzést az Európai Unió Innovációs és Technológiai Intézete (EIT) által létrehozott Informatikai Tudományos és Innovációs Közösség, az EIT ICT Labs indította el 2012-ben. A program célja olyan kreatív, vállalkozási ismeretekkel is rendelkező informatikus szakemberek oktatása, akik képesek szakmai érdeklődésüket a piac igényeihez igazítani, és hasznos termékké vagy szolgáltatássá fejleszteni. Az EU állampolgárok számára tandíjmentesprogramban, a kelet-közép-európai régióból csak az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem vesz részt, három szakiránnyal.

Dr. Horváth Zoltán, az ELTE IK dékánja hangsúlyozta: „Az EIT ICT Labs mesterképzésekkel a régióbanteljesen újszerű képzési modellt honosítunk meg, amelynek alapja az európai egyetemek és vállalatok együttműködése. A program jól alkalmazkodik a globális munkaerőpiaci igényekhez, és a magas szintű szakmai tartalom mellett, kiemelt hangsúlyt fektet az innovációs és üzleti ismeretek oktatására is."

Budapesten jelenleg az ELTE várja a jelentkezőket a Service Design and Engineering (SDE) és a Security and Privacy (S&P) szakokon. Pályázni informatikus vagy matematikus alapképzéssel rendelkező, vagy most diplomát szerző, hallgatók tudnak,megfelelő diploma (hallgatói jogviszony igazolás), leckekönyv, önéletrajz, motivációs levél, és nyelvvizsga bizonyítvány birtokában.A lehetséges, ún. „studytrack” opciókból, ebben a jelentkezési körben, egy konkrét tanulási útvonal javasolt, ez pedig aTrentó-Budapest. Vagyis, javasolt, hogy a most pályázó hallgatók első évre a Trentói Egyetemet, másodévre pedig az ELTE-t válasszák.

„E képzések különös vonzerejét a piacképes kettős diplomán túl, az ösztöndíjak, a külföldi nyári iskolai részvétel lehetősége és a szakmai gyakorlatok széles választéka jelentik” – mondta el Dr. Horváth Zoltán, az ELTE Informatikai Karának dékánja, az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont vezetője. A Budapestet másodévre választó hallgatók értékes szakmai gyakorlaton vesznek részt, melynek során olyan nagy nemzetközi cégek magyar leányvállalatainak a munkájába kapnak betekintést, mint az Ericsson Magyarország Kft., a Cisco Systems Magyarország Kft., a Nokia Siemens Networks és a GE Healthcare. Továbbá megismerhetik az EIT ICT Labs társult csomópont szerveződő új informatikai középvállalati platform képviselőit, így pl. az AITIA,a Bonn Hungary, az Intellifactory, a BInergy, a NETvisor, a BalaBit, az IND, a Prezi, és az IVSZ sikerének titkát. A jeles ipari partnerekkel kötött megállapodásnak köszönhetően, a Budapestre érkező hallgatók értékes munkatapasztalatot szereznek, és személyes kapcsolatokat alakítanak ki, melyek jelentősen növelik a későbbi munkába állás, vagy esetleges cégalapítás esélyeit.

A képzésről, a jelentkezés feltételeiről, illetve a pályázati csomag részleteiről bővebb információhoz lehet jutni az ictlabs.elte.hu honlapon, vagy az [email protected] e-mail címen. Az EIT ICT Labs Magyar Társult Csomópont Hallgatói Szolgáltató Iroda munkatársai készséggel állnak minden hallgató, szülő, és érdeklődő rendelkezésére egész év folyamán.


Hallgatói Szolgáltató Iroda – EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont
[email protected]
06-1-381-2332
ictlabs.elte.hu
 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?