<p>2009-ben – önöknek köszönhetően – az Új Szó Online volt a legolvasottabb hazai magyar hírportál. Az elmúlt évben közel 684 ezer egyedi látogató kattintott 2008-ban megújult weboldalunkra.</p>
Sikeres évet zárt a legolvasottabb szlovákiai magyar hírportál
Az egyik ismert magyar keresőoptimalizálással foglalkozó blog, a SEO írja idei első blogbejegyzésében: „fontos fegyverténye a webnek, hogy minden aktivitás pontosan mérhető. Ez amérhetőség azért fontos, mert nem ad teret a szubjektivitásnak, a szerintemmel kezdődő mondatoknak, az érzelmi érveléseknek.”
Tavaly az Új Szó Online-ra 683 793 egyedi látogató kattintott, a látogatások száma 2 337 658, az oldalmegtekintéseké 8 487 978 volt. Az előző évi értékekkel ezek az adatok nem vethetők össze releváns módon, mivel a megújult internetes kiadásunk 2008. június 12-én jelent meg a világhálón. Az indulástól 2008 végéig 273 361 egyedi látogatónk volt, míg az idei év hasonló periódusában 415 762, azaz az előző évi látogatottságot a jelzett időszakban sikerült a másfélszeresére növelni.
Hol laknak a látogatók?
A legtöbben természetesen Szlovákiából látogatják az oldalt, a második helyen Magyarország áll, az Egyesült Királyság bronzérmes. A magyarországi olvasók feleannyi időt töltenek oldalunk böngészésével, mint a hazaiak, az angliaiak viszont ugyanannyit, mint a szlovákiaiak, ők vélhetően II. Erzsébetnek dolgozó hazánkfiai, akik az Új Szó Online által szeretnének értesülni a hazai történésekről. 17 olyan ország van, ahonnan csak egy látogatást regisztráltunk az egy év alatt, köztük Elefántcsontpart, Botswana, Kirgizisztán, Tádzsikisztán, vagy éppen Brunei. Ottani olvasóinknak is üdvözletünket küldjük, és reméljük, jövőre többen lesznek...
Mit használnak a látogatók?
A legtöbb látogatónk Internet Explorer böngészőt használ, bár a Firefoxnak a nyomában van, lemaradása egyelőre 146 ezer felhasználó. A két böngészőóriás olvasóink 90,73 százalékának szívébe lopta be magát. A világ összes többi böngészője a maradék nem egész 10 százalékon osztozik.
Olvasóink elsöprő többsége, 97,15 százaléka a Microsoft operációs rendszerét, a Windowst használja.
Mit keresnek és olvasnak a látogatók?
Aki keresőkkel talál rá oldalunkra, leggyakrabban az Új Szó valamelyik formáját üti be. Az ezt követő második leggyakoribb keresőkifejezésünk a Bolíviában tragikus körülmények közt elhunyt Magyarosi Árpád, a következő a múzeumok éjszakája. Lapunk rovatai közül a Régió, a Közélet és a Vélemény a legolvasottabb. Így a jövőben várhatóan a nyomtatott és az online kiadásunkban is megerősítjük a regionális híradást.
A legtöbben a szeptember 1-i dunaszerdahelyi nagygyűlésről szóló élő közvetítésünket olvasták, a Rózsa Flores Eduardo és csapata tragikus haláláról beszámoló írás a második, a harmadik helyen felsőoktatási mellékletünk áll.
Mire számíthatnak idén?
Az Új Szó Online 2010-ben is szeretné megőrizni vezető pozícióját, ezért mindent el fogunk követni, hogy a legfontosabb hazai és külföldi eseményekről elsőként számolhassunk be olvasóinknak. Tovább bővítjük fotó- és videószolgáltatásainkat is. Az Új Szó Online-nal nemcsakhonlapunkontalálkozhat:aFacebookon, a Twitteren és a Tumblron is követheti legfontosabb híreinket,amelyeket gyakranviszontlátunk közelebbről most meg nem nevezett magyarországi portálokon is. Ha lopják, akkor valószínűleg van értéke,nem igaz? (kcr)
Honnan érkeznek a látogatók?
1. Szlovákia
2. Magyarország
3. Egyesült Királyság
4. Csehország
5. Németország
6. Egyesült Államok
7. Románia
8. Ausztria
9. Kanada
10. Hollandia
Milyen böngészőt használnak az olvasók?
1. Internet Explorer
2. Firefox
3. Opera
4. Chrome
5. Safari
6. Mozilla
7. Opera Mini
8. Sea Monkey
9. Konqueror
10. Netscape
Rovatok népszerűsége
1. Régió
2. Közélet
3. Vélemény és háttér
4. Gazdaság
5. Sport
6. Panoráma
7. Külföld
8. Kultúra
A leggyakoribb keresőkifejezések
1-11. Az Új Szó különböző formái
12. Magyarosi Árpád
13. múzeumok éjszakája
14. loto
15. horoszkóp
16. Digi tv
17. Tardoskedd
18. Slota
19. Budai Zsuzsa
20. Tóásó Előd
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.