Öngyilkos lett a kutató

Fort Detrick |

<p>Valószínűleg öngyilkosságot követett el az amerikai  bioterror-ellenes központ egyik vezető kutatója, aki ellen a  washingtoni igazságügyi minisztérium büntetőjogi feljelentésre  készült a 2001 őszén szétküldött, antraxot tartalmazó postai  küldemények miatt - jelentette pénteki számában a Los Angeles Times. A 62 éves Bruce E. Ivins nem sokkal gyanús körülmények között bekövetkezett halála előtt értesült arról, hogy bűnvádi  eljárás fenyegeti.</p>

Valószínűleg öngyilkosságot követett el az amerikai  bioterror-ellenes központ egyik vezető kutatója, aki ellen a  washingtoni igazságügyi minisztérium büntetőjogi feljelentésre  készült a 2001 őszén szétküldött, antraxot tartalmazó postai  küldemények miatt - jelentette pénteki számában a Los Angeles Times. A 62 éves Bruce E. Ivins nem sokkal gyanús körülmények között bekövetkezett halála előtt értesült arról, hogy bűnvádi  eljárás fenyegeti. A tudós az utóbbi 18 évben a marylandi Fort  Detrickben abban a biológiai védelmi kutatásokkal foglalkozó  laboratóriumban dolgozott, amely az öt halálos áldozatot követelő  antraxtámadások ügyében indított FBI-nyomozás középpontjába került.

A kutató nagy adag fájdalomcsillapító-keveréket vett be,  kórházba szállították, de életét már nem tudták megmenteni,és kedden  elhunyt. Az újság Ivins családjára hivatkozva számolt be arról, hogy  öngyilkos lett.
A lap szerint a szaktekintélynek számító mikrobiológus annak  idején maga is segített a Szövetségi Nyomozó Irodának (FBI) elemezni  az egyik lépfenespórával fertőzött borítékból vett anyagmintát a  kormányzati laboratóriumban.

Antraxot tartalmazó postai küldemények az egész országot  rettegésben tartották a 2001. szeptember 11-i terrortámadások utáni  hetekben. A kongresszusi képviselőknek és médiaszemélyiségeknek  címzett küldeményektől a halálos áldozatokon kívül további 17 ember  betegedett meg. Az áldozatok postai alkalmazottak voltak, vagy olyan  személyek közül kerültek ki, akik közvetlenül hozzáértek a lépfene  kórokozójához. A sorozatos antraxtámadások miatt megbénult az  Egyesült Államok postai forgalma, be kellett zárni a szenátus egyik  hivatali épületét, és a lakosság körében eluralkodott a félelem,  hogy további terrormerényletek várhatók.

Az FBI 2002 januárjában megduplázta, 2,5 millió dollárra emelte  a felajánlott nyomravezetői díjat, júniusban pedig közölte: alapos  vizsgálatnak vetnek alá 20-30 olyan tudóst, akinek hozzáértése és lehetősége is volt az antraxtartalmú levelek szétküldéséhez. (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?