Egy kanadai tudóscsoport az ontariói McMaster Egyetemen megállapította, hogy a nőknek tizenöt százalékkal több agysejtjük van a frontális lebenyben, amely az úgynevezett magasabb szintű műveletek végrehajtásáért felel.
Okosabbak a nők?
Egy kanadai tudóscsoport az ontariói McMaster Egyetemen megállapította, hogy a nőknek tizenöt százalékkal több agysejtjük van a frontális lebenyben, amely az úgynevezett magasabb szintű műveletek végrehajtásáért felel. A frontális lebenyben történik a tudatos cselekvés, viselkedés programozása és szabályozása, de a frontális lebenyé a főszerep az intellektuális tevékenységben, a probléma megértésében, a megoldás megtervezésében, a lényeges elemek emlékezeti megőrzésében, az eredmények értékelésében is. A nők agya tehát gyorsabban működik bizonyos feladatok elvégzésekor, mint a férfiaké. Viszont a tudósok azt is megállapították, hogy az idő előrehaladtával a nők agysejtjei gyorsabb ütemben haláloznak el a férfiakénál, s így az őszidőkre mindkét nem képviselői azonosan butulnak el. Sandra Witelson professzor a kutatási eredményeket összegezve nem tudta hirtelenjében rávágni, hogy ez a 15 százalék plusz milyen előnyökkel jár – ha egyáltalán – az egyén teljesítményének alakításában. Más kutatók szerint a nagyobb agysűrűség nem jelenti azt, hogy a nők lenyomnák a férfiakat. Mivel a nők agya kisebb, nincs különbség a két nem szellemi képességei között. Az agysejtek gyorsabb halálozási sebessége nagyobb veszélynek teszi ki őket – az Alzheimer-kór például gyakoribb a nők körében –, de ezek kialakulását számos egyéb tényező befolyásolja. (i-t)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2001. 12.10.
A feldolgozás hibája
2001. 12.10.
GONDOLKOZZUNK EINSTEINNEL!
2001. 12.10.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.