A feldolgozás hibája

Soha nem felejtem el életem első IQ-tesztjét. A számítógép előtt ültem, és végig azt éreztem, hogy egy halott gép próbálja meghatározni, mennyire vagyok okos. Eleve hátrányban éreztem magam, a gép egy másodperc alatt műveletek százait, sőt ezreit tudja elvégezni, míg én csak egyet.

Soha nem felejtem el életem első IQ-tesztjét. A számítógép előtt ültem, és végig azt éreztem, hogy egy halott gép próbálja meghatározni, mennyire vagyok okos. Eleve hátrányban éreztem magam, a gép egy másodperc alatt műveletek százait, sőt ezreit tudja elvégezni, míg én csak egyet. Igyekeztem minden kérdésre jól válaszolni, elsőre azonban mindössze 97 pont volt az eredmény. Életem második tesztjét a középiskola végén végezték el a pszichológusok – tesztekkel, papíron. Az eredmény: túl sötéten látom a világot. Amikor harmadszor végre igazi pszichológushoz kerültem, elárulta: nem vagyok sem hülye, sem borúlátó, a viszonylag rossz eredmény a feldogozás hibája. (szge)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?