Soha nem felejtem el életem első IQ-tesztjét. A számítógép előtt ültem, és végig azt éreztem, hogy egy halott gép próbálja meghatározni, mennyire vagyok okos. Eleve hátrányban éreztem magam, a gép egy másodperc alatt műveletek százait, sőt ezreit tudja elvégezni, míg én csak egyet.
A feldolgozás hibája
Soha nem felejtem el életem első IQ-tesztjét. A számítógép előtt ültem, és végig azt éreztem, hogy egy halott gép próbálja meghatározni, mennyire vagyok okos. Eleve hátrányban éreztem magam, a gép egy másodperc alatt műveletek százait, sőt ezreit tudja elvégezni, míg én csak egyet. Igyekeztem minden kérdésre jól válaszolni, elsőre azonban mindössze 97 pont volt az eredmény. Életem második tesztjét a középiskola végén végezték el a pszichológusok – tesztekkel, papíron. Az eredmény: túl sötéten látom a világot. Amikor harmadszor végre igazi pszichológushoz kerültem, elárulta: nem vagyok sem hülye, sem borúlátó, a viszonylag rossz eredmény a feldogozás hibája. (szge)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2001. 12.10.
Okosabbak a nők?
2001. 12.10.
GONDOLKOZZUNK EINSTEINNEL!
2001. 12.10.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.