Sok amerikai milliárdos a vagyonát vagy örökölte, vagy egy rendkívül sikeres vállalat alapításával szerezte. De még közöttük is akad néhány kivétel.
Nem minden milliárdos örökölte a pénzét
A legsikeresebbek közülük az Apple jelenlegi vezérigazgatója, Tim Cook, a JPMorgan vezérigazgatója, Jamie Dimon és a Microsoft korábbi vezérigazgatója, Steve Ballmer – írja a Business Insider.
A Forbes magazin megállapította, hogy a leggazdagabb emberek listájára felkerült 760 amerikai milliárdos közül 26-an nem vállalkozók és nem is örökösök, mégis sikerült tízszámjegyű összegeket keresniük úgy, hogy nem az általuk alapított cégeknél dolgoztak.
Néhányan közülük nagy technológiai cégek vezetőiként működtek, mások hedge fundoknál, magántőke-befektetési társaságoknál és befektetési bankoknál küzdötték fel magukat a vállalati ranglétrán.
A kivételek közül a legsikeresebb Steve Ballmer, akinek vagyonát a Bloomberg 143 milliárd dollárra becsüli. Ennek nagy része a Microsoftban lévő négyszázalékos részesedéseiből származik. Még 1980-ban csatlakozott a vállalathoz az akkori elnök és alapító Bill Gates asszisztenseként, majd 2000-től 2014-ig vezérigazgatóként vezette a céget. Ballmer még magánál Gatesnél is csak egy hellyel hátrébb szerepel a Bloomberg milliárdos indexében.
A Forbes listáján mindössze két olyan ember szerepel, aki nem a pénzügyi és technológiai szektorban dolgozva szerezte vagyonát. Ők Tor Peterson, a Glencore nyersanyagipari óriáscég szénkereskedésének korábbi vezetője, valamint Paul Saville, az NVR építőipari cég ügyvezető elnöke és korábbi vezérigazgatója.
(trend, forbes)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.