Nem kockázatos a PIP mellimplantátum szakértők szerint

London |

<p>Nem mérgező és nem rákkeltő az engedély nélküli szilikonnal készült PIP mellimplantátum, az alkalmazott gélanyag nem jelent hosszú távú fenyegetést az emberi egészségre - idézte a brit kormány számára készült jelentés megállapítását a BBC hírportálja (www.bbc.co.uk).</p>

Ugyanakkor ezeknél a betéteknél kétszer nagyobb a szakadási és szivárgási arány, mint más mellimplantátumoknál - szögezte le a felülvizsgálatot végző szakértői bizottság, amelyet Bruce Keogh, a brit Országos Egészségügyi Szolgálat (NHS) orvosi igazgatója vezetett.

Nagy-Britanniában körülbelül 47 ezer nő visel PIP implantátumot, a műtétek 95 százalékát magánorvos végezte. Kis hányadát teszik ki a beültetéseknek azok a műtétek, amelyeket az NHS finanszírozott, főként rákbetegség miatti emlőrekonstrukcióhoz kapcsolódóan.

Mint Keogh hangsúlyozta: több országban ismételten elvégzett vizsgálatok "igazolták, hogy a betétek nem mérgezőek, ezért nem gondoljuk, hogy hosszú távon veszélyt jelentenének a PIP implantátumot viselő nők  egészségére".

Abban az esetben javasolják, hogy orvoshoz forduljanak az érintett nők, ha a betét kiszakadására utaló jelet észlelnek mellükben.

"Annak ellenére, hogy szigorú vizsgálatok eredménye szerint a gélben lévő kémiai anyagok nem jelentenek hosszú távú veszélyt, továbbra is fennáll a tény, hogy a PIP jóval gyakrabban szakad és szivárog, ezért a páciensek elfogadhatatlanul nagy hányadánál vált ki fizikai reakciókat" - közölte Fazel Fatah, a brit plasztikai sebészek szervezetének (BAAPS) elnöke.

Nagy-Britanniában azok a nők, akiknél az NHS támogatásával végezték az implantátum beültetését, kérhetik annak térítésmentes eltávolítását és új szilikon betét elhelyezését. Walesben az NHS privát pácienseknél is vállalja a cserét, Angliában és Skóciában csak az eltávolítás térítésmentes, az implantátum pótlása nem.

Világszerte 400-500 ezer között van a francia gyártmányú PIP implantátumot viselő nők száma. A 2010-ben csődbe jutott Poly Implant Prothese cég termékei 84 százalékát exportálta, főként Latin-Amerikába, Spanyolországba és Nagy-Britanniába. A PIP implantátumok Magyarországon 2001 és 2010 között voltak forgalomban, 4-4,5 ezer magyar páciens lehet érintett az ügyben.

A cégalapító, a hetvenes éveiben járó Jean-Claude Mas ellen nem szándékos egészségkárosítás címén idén januárban emeltek vádat Franciaországban, miután több rákgyanús esetet találtak.

 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?