Kairó. Az egyiptomi kulturális minisztériumhoz fordult egy dél-afrikai asszony azzal a kéréssel, hogy szabadítsák őt meg egy, Tutanhamon fáraó sírjából származó, szerinte elátkozott szkarabeusztól.
A kairói lapok részleteket idéztek a szerencsétlen dél-afrikai nő leveléből.
Nem kell az átkozott bogár
A kairói lapok részleteket idéztek a szerencsétlen dél-afrikai nő leveléből. Azt írta, hogy a szkarabeuszt a fáraó sírjának felnyitásakor egy munkás ellopta. Később egy tengerész Egyiptomban szerencsejátékon elnyerte, és Dél-Afrikában élő lányának ajándékozta a kőből faragott bogarat. Lánya 21 éves korában leukémiában meghalt. A tengerész felesége a műtárgyat odaajándékozta jelenlegi tulajdonosának, akinek lánya röviddel azután ugyancsak leukémiában hunyt el. Miután ez a dél-afrikai asszony hallott a „fáraó átkával kapcsolatban elterjedt legendáról, elhatározta, hogy eladja a szkarabeuszt. Egy nappal azelőtt azonban, hogy átadta volna az érdeklődőnek, hirtelen meghalt a férje. Ekkor úgy döntött, hogy visszaküldi Egyiptomba a balsorsot hozó műtárgyat.
A fáraó átkáról szóló legenda azután terjedt el, hogy a fáraó sírjának feltárása után többen meghaltak azok közül, akik részt vettek a feltárásban. Egyes vélekedések szerint halálukat a sírban talált penészgombák egyike okozhatta.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.