Washington. A kutyák pozitív hatással vannak gazdájuk egészségi állapotára. Növelik gazdájuk fizikai és lelki erőnlétét, fokozzák a kommunikációs és kapcsolatteremtési képességét, s azt az érzést keltik a gazdiban, hogy szükség van rá.
Nem érzik magukat ebül a brókerek
Washington. A kutyák pozitív hatással vannak gazdájuk egészségi állapotára. Növelik gazdájuk fizikai és lelki erőnlétét, fokozzák a kommunikációs és kapcsolatteremtési képességét, s azt az érzést keltik a gazdiban, hogy szükség van rá. Az összefüggést az a felmérés mutatta ki, amelyet kutyával rendelkező, illetve nem rendelkező tőzsdeügynökök körében végeztek. Az ebtartók „érzelmileg stabilabbak” és egészségesebbnek érzik magukat. A Woman című folyóirat közlése szerint a Buffalói Egyetem tudósai hosszabb időn át tanulmányozták tőzsdeügynökök életét, akik mindennapi stresszhelyzeteik leküzdésére vérnyomáscsökkentő gyógyszereket szedtek. Azok a brókerek, akik a vizsgálati idő alatt kutyát szereztek be, fél év múlva oldottabban reagáltak, stresszhelyzetekben és képesek voltak abbahagyni a gyógyszer szedését. A jelentés szerint az nem játszott szerepet, hogy milyen fajta kutyát tartottak. Az ebek nem csak az emberek munkahelyi stresszének oldására jók. Ugyancsak a Woman számolt be arról, hogy a Rheingold kölni piac- és médiaelemző intézet felmérése szerint minden tizedik férfi és minden huszadik nő a kutyája révén (vagy ürügyén) ismerkedik meg partnerével.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.