Az elmúlt években ugyan kevesebb valutaüzérrel találkozhattunk, a rendőrségi statisztikák alapján azonban ez a „foglalkozás” még mindig busás hasznot hoz a csalóknak. Az üzéreket szinte minden hazai városban megtalálhatjuk, az igazi „profik” azonban a fővárosban űzik az ipart.
Ne álljunk szóba a valutaüzérekkel!
Ez esetben ugyanis nem segít a rendőrség sem, hiszen a valutaüzérekre rendkívül nehéz rábizonyítani, hogy valóban ők loptak meg bennünket. Ráadásul az is vét a törvény ellen, aki valutaüzérnél váltja be a pénzét, így ha a rendőrséghez fordulunk, áldozat helyett automatikusan vádlottá válunk. Nyolcvanezer koronás ügylet alatt ez még csak kihágásnak számít, e felett azonban már bűncselekmény.
A valutaüzérek ellen csak úgy vehetjük fel a harcot, ha a pénzünket bankokban vagy hivatalos pénzváltóknál cseréljük be. Csehországban például már a pénzváltók többségénél figyelmeztetik az ügyfeleket a valutaüzérek praktikáira, nálunk azonban ez még nem terjedt el. Pozsonyban látszólag nem segítettek a nagyobb rendőri razziák sem, hiszen a főváros forgalmas helyein még mindig valutaüzérek hada lepi el a gyanútlan turistákat. A hazai valutaüzérek az igazi érvágásra csak 2009-től számíthatnak, amikor Szlovákia is bevezeti az eurót, amelynek az átváltása a valutaüzérek számára manapság az egyik legjobb üzletnek számít. (mi)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.