Bár az Amerikai Magyar Kongresszusi Kapcsolatok Központja még fiatal szervezet, de gyorsan és sikeresen bontogatja szárnyait, és Amerika minden részében csatlakoznak a tekintélyes támogató személyek, intézmények.
Magyar lobbiszervezet Amerikában
Fedor Szilvia kíséretében meglátogatta a Dallas-Fort Worth metroplexi magyarokat. Többnapos látogatásuk során, megismertették a szervezet hivatását, működését és a jövőre vonatkozó célkitűzéseiket.
A hallgatók örömmel fogadták az Amerikai Magyar Frakció megalakulásának hírét. .
Az ilyen politikai infrastruktúra létrehozása lehetővé teszi a szétszórt magyaroknak a megfelelő helyen és időben egy hangon való megszólalását.
A lobbiszervezet legfőbb célja, hogy az amerikai magyarokat hitelesen képviselje Washingtonban. Az érdekképviselet hatékonyságát a magyar ajkú tagok közreműködése biztosítja. Nagy Sándor látogatásának fő célja éppen ez volt, hogy megismertesse a szervezetet a texasi magyar szavazókkal, serkentse őket a politikai érdekképviselet támogatására, és tájékozódjon a helybeli magyarokat foglalkoztató ügyekről.
Dallasban Paul DeCleva és Varga László üzletemberekkel találkoztak, akik támogatásukat ajánlották fel, Fort Worth-ban pedig a Fort Worth Sister Cities International Budapest Committee vezetője, Alan Barr látta őket vendégül. A beszélgetés folyamán Nagy Sándor ajánlotta fel segítségét a két város közötti kulturális kapcsolatok bővítésében, közös érdekű kezdeményezések véghezvitelében.
A dallasi magyar cisztercita apátságon Lelóczky Gyula atya örömmel fogadta a vendégeket és a jó híreket. Odaadó támogatását ígérte a vallási jellegű problémák megoldásában, egyházak közötti kapcsolatok bővítésében.
Látogatásuk során a Magyar Kulturális Kör néhány tagjával is találkoztak a vendéglátó Beluska család otthonában. A fesztelen, családi-baráti hangulatban lezajlott beszélgetések során véleményt váltottak az erdélyi magyarság helyzetéről, valamint más elszakadt területeken élő magyarok kisebbségi jogainak ápolásáról.
Ezek után a kis delegáció Texas fővárosába, Austinba utazott. Itt is alkalom adódott egy kis csoporttal megismertetni a lobbiszervezetet és annak hivatását. Az austini magyarok is érdeklődéssel hallgatták Nagy Sándor ismertető előadását, egyetértettek a szervezet időszerűségével, és anyagi, erkölcsi támogatást kínáltak a sikeres munkához.
Sajnos, a Texas fővárosában élő magyarok, sem kulturális, sem politikai téren nem alkottak szervezetet, és a CHACR alapításának híre bátorítóan, szinte buzdító hatással volt rájuk.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.