Lopott ötletből készült a Legyen Ön is milliomos!

London. 1997-ben egy ifjú újságíró vadonatúj vetélkedő ötletével állt a legnagyobb brit kereskedelmi tévécsatorna, az ITV szórakoztató műsorainak igazgatója elé.
Bár elképzelését eredetinek és üdítőnek találták, a társaság nem kért belőle.

London. 1997-ben egy ifjú újságíró vadonatúj vetélkedő ötletével állt a legnagyobb brit kereskedelmi tévécsatorna, az ITV szórakoztató műsorainak igazgatója elé.

Bár elképzelését eredetinek és üdítőnek találták, a társaság nem kért belőle. Amikor egy évvel később megjelent a képernyőn a Legyen Ön is milliomos! vetélkedősorozat, az újságíró nem akart hinni a szemének: saját forgatókönyvét, ötleteit látta megvalósulva.

Minél többször nézte az adást, annál több hasonlóságot fedezett fel közte és a saját javaslata között.

Michael Bull felhívta ügyvédbarátját, majd (finoman szólva is meglehetősen hosszú mérlegelés után) a héten keresetet nyújtott be a londoni legfelsőbb bíróságon a brit kereskedelmi csatorna ellen. Arra hivatkozott, hogy az ITV átadta ötletét a Legyen Ön is milliomos! műsort forgalmazó Celador produkciós irodának.

Ha a pert megnyeri, Michael Bull és társa, akivel kiötlötték az eredeti forgatókönyvet, maga is milliomos lesz: több millió fontnyi kártérítésre tarthatnának igényt, hiszen a vetélkedősorozat a világ számos országban évek óta közkedvelt műsor.

A Daily Mail című brit napilapnak nyilatkozó Bull elmondta, hogy több mint húsz azonosságot fedeztek fel a képernyőre került műsorral. A Help (Segítség) című vetélkedő ötlete arra épült, hogy a tanácstalan játékos segítségül hívhatja a közönséget, sőt telefonon is felhívhat valakit.

A műsorvezetőnek egyfajta „rosszfiút kell“ képviselnie, aki maga semmilyen segítséget nem nyújthat. A hagyományos vetélkedőműsorokkal ellentétben megszabnák, hogy a műsorvezető konzervatívan öltözködjék, sötét öltönyben jelenjen meg. A műsorvezető és a játékos a stúdió középpontjában ülne, magasra emelt karszékekben. A műsorvezető eltépi a már megnyert pénzösszegről kiállított csekket, ha a játékos elveszti azt. (Az ITV-n sugárzott vetélkedőben is így történik.) A kamera a játék közben rá-rátéved a játékosnak a nézőközönség soraiban ülő hozzátartozójára, rokonára vagy barátjára, ahogy a feszültség fokozódik...

Az ITV közleményben jelentette be: határozottan visszaver mindenféle bírósági támadást közkedvelt műsora ellen. Nem tagadta, hogy valóban van hasonlóság Michael Bull elképzelése és az ITV népszerű adása között. Hangsúlyozta azonban, hogy a Legyen Ön is milliomos! programja egy évvel korábban elkészült, mint Michael Bull javaslata.

Azt követeli a felperestől, bizonyítsa be, hogy tárgyalásaik bizalmas jellegűek voltak – továbbá a tévétársaság szerint a férfi nem igényelt kizárólagos jogot az általa javasolt forgatókönyvre.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?