Ha úgy döntünk, hogy családi házat építünk, az egyik legelső feladat annak az eldöntése, mivel akarunk fűteni: szénnel, fával, olajjal, gázzal, elektromos árammal, avagy megújuló energiaforrással.
Lassan nyer teret a környezettudatos fűtés
Mai árrendszerünk gyakorlatilag a gázüzemű fűtési rendszereket preferálja. Vezetékes gáz használata esetén nem kell tárhely, ám éppen emiatt előfordulhat, hogy a közmű üzemzavara szünetelteti a szolgáltatást. Tartályos gáz használatakor ez a veszély jóval kisebb, hiszen a saját tárolókapacitás szinte korlátlan biztonságot nyújt. Otthonunkban egyértelműen a legtisztább, leginkább automatizálható és ezért a legbiztonságosabb az elektromos áramból „visszaállított” hőenergia. Ám éppen ezért ez a legdrágább energiaforrás, a magas üzemköltség az egyetlen kimutatható hátránya.
A környezettudatos fűtésrendszerek – a napenergia, a biomassza, a geotermikus energia, a biogáz – lassan nyernek teret Szlovákiában. Ám nem lehet kizárni annak lehetőségét, hogy nagyobb állami szerepvállalással – hitelkedvezményekkel, vissza nem térítendő kölcsönökkel – a lakosság érdekeltté tehető abban, hogy a megújuló energiafajták felé forduljon. E fűtési rendszerek háttéripara folyamatosan fejlődik, s az új és hasznos dolgok iránt érdeklődők figyelme mind jobban a környezetkímélő energiaforrások felé fordul. (mi-)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.