Köszönik a bizalmat, az ígéretekkel tele a padlás

Összeállításunkban a járási székhelyek és a nagyobb magyarlakta települések új polgármestereit mutatjuk be.

Agócs József, Fülek

„Az eredmény nem váratlan, úgy érzem a csapatom és én megérdemeljük a további négy évre szóló bizalmat. Világos, egyértelmű célkitűzéseink vannak a következő négy évre, ezeket a most a megerősödött MKP-frakcióval reményeim szerint véghez is tudjuk vinni. Jó, hogy a választás így dőlt el, mert most a folytonosságon van a hangsúly, számos pályázati támogatásból épülő, befejezésre váró beruházást kell megvalósítania az önkormányzatnak” – mondta lapunknak Agócs József aki 1947-ben született. Losoncon az építészeti szakközépiskolában tanult. 1966-ban kezdet dolgozni építőipari technikusként, majd oktatatóként. 1994 és 2003 között Fülek alpolgármestereként tevékenykedett, 2003 óta a város polgármestere. 2001 és 2005 között megyei képviselő volt a Besztercebányai Megyei Önkormányzatban. Nős, két gyerek apja.

Martin Alföldi, Vágsellye

„Meglepett, hogy mindegyik választókörben én nyertem, az emberek nekem szavaztak bizalmat. Meggyőződésem, hogy a széles alapokra helyezett választási programunk győzte meg őket, és a nem erőszakos kampány, amit az utóbbi tíz napban folytattunk” – nyilatkozta Alföldi, aki 1968-ban született, 1986-ban érettségizett a vágsellyei gimnáziumban. Egy évig művezetőként dolgozott a Vízgazdálkodási Építési Vállalatnál, 1993-ban szerzett orvosi diplomát a pozsonyi Komenský Egyetemen. Ezt követően a vágsellyei kórházban helyezkedett el, azóta is ott dolgozik. A városi képviselő-testület tagja, a vágsellyei női kézilabdacsapat orvosa.

Pavel Bakonyi, Zselíz

Mint azt Pavel Bakonyi az Új Szónak kifejtette: személyes felelősségen, a munkakörök világos elosztásán nyugvó városi hivatali munkát képzel el. Teljesítményfüggés és világos számonkérhetőség – ez filozófiájának alapja. Ugyanakkor az önkormányzat és a lakosság javaslatainak, ötleteinek minél szélesebb körű megvitatását és figyelembe vételét tartja fontosnak. A legfontosabb teendők közt említette Zselíz ötvenmilliós adósságának mielőbbi lefaragását. Pavel Bakonyi 1952-ben született Zselízen. Végzettségére nézve építész, várostervező mérnök. Függetlenként indult ugyan, de a liberális politika híveként ismert. A helyi alap- és középiskola elvégzése után Pozsonyba került, 1976-ban végzett a Szlovák Műszaki Főiskola Építészeti Karán. 1985-től 1998-ig Galgóc főépítésze volt. Jelenleg saját tervezőirodáját, az Arteát működteti.

Balog József, Királyhelmec

„Természetesen örülök annak, hogy eredményesen szerepeltem a polgármester-választáson. Fontosnak tartom azt is megjegyezni, hogy tisztességes, törvényes eszközökkel kampányoltunk, s így értük el ezt az eredményt. A jövőben ki akarjuk építeni Cséralján az ipari zónát, továbbépítjük a csatorna- és esővíz-elvezető hálózatot, folytatjuk a város útjainak és járdáinak felújítását, és az új munkahelyek teremtését is egyik fő feladatunknak tartjuk” – mondta el érdeklődésünkre az új polgármester. Balogh József 1954. január 28-án született Egegen. 1978-ban a Nyitrán magyar–szlovák szakon szerzett diplomát, majd ezután több oktatási intézményben dolgozott. A helyi szakközépiskolában igazgatóhelyettes volt, majd a magyar tanítási nyelvű alapiskolát igazgatta. 2003. február 1-jétől a városi hivatal vezetőjeként dolgozott. Az idei választásokon függetlenként szállt harcba a polgármesteri székért. Nős, felesége és leánya szintén pedagógusok.

Bastrnák Tibor, Komárom

„A kampány kezdete óta tisztában voltam vele, hogy szoros küzdelem lesz – nyilatkozta lapunknak Bastrnák Tibor. – Figyelemreméltó az a tény, hogy a többi három magyar jelölt összesen nem kapott annyi szavazatot, mint én. Bebizonyosodott, hogy a polgárok elutasították a negatív kampányt, amely elsősorban az én lejáratásomra szolgált.” Bastrnák 1964-ben született Ipolyságon. Galántán járt gimnáziumba, diplomát a brünni orvostudományi egyetemen szerzett. A komáromi kórházban kezdett dolgozni. 1990 óta tagja a Magyar Kereszténydemokrata Mozgalomnak, majd 1998-tól a három pártból egyesült MKP-nak. 2002 óta parlamenti képviselő, tagja a Nyitrai Megyei Önkormányzatnak is. Nős, felesége gyermekorvos, két fiúgyermekük van.

Štefan Cifruš, Rimaszombat

A régi-új polgármester megválasztás után ezt mondta lapunknak: „Minden rimaszombati polgár polgármestereként kívánok dolgozni, attól függetlenül, hogy engem választott vagy sem. Örülök annak a ténynek, hogy Rimaszombatban a fiatal választókat és az értelmiséget sikerült megszólítanom programommal. Megkezdett munkámat a városért, a régió felemelkedésérét kifejtett tevékenységemet úgy akarom végezni, hogy az közmegelégedést váltson ki.” Cifruš 1957-ben született Rozsnyón, alapiskoláit is ott végezte. Gimnáziumi tanulmányait Tornalján folytatta, majd Kassán az orvostudományi egyetemen fogorvosi diplomát szerzett 1981-ben. Ezt követően fogászként dolgozott, 1990 és 1992 között a nyústyai kórház fogászati osztályának osztályvezető orvosa volt, majd a rimaszombati kórház igazgatója. 2000-től magánpraxist folytat. 2003 januárjától Rimaszombat polgármestere.

Domsitz Károly, Somorja

„Nem mentem biztosra, de ezt az eredményt vártam. Az MKP számára sikeres végeredmény született, tizenkilenc testületi helyből tizenötöt az MKP képviselői foglalnak el, négyen független jelöltek. Két független képviselő már felhívott, és biztosítottak arról, hogy támogatni fogják elképzeléseinket” – mondta az Új Szónak Domsitz, aki 1948. július 1-én született Somorján. Az alapiskolát és a gimnáziumot szülővárosában fejezte be. 1971-ben Pozsonyban a Szlovák Műszaki Egyetem Elektrotechnikai Karán szerzett mérnöki diplomát. 1989 és 1990 között a pozsonyi Villamos Műveknél, majd Somorján egy magáncégnél menedzserként dolgozott. 1998-tól 2002-ig a város alpolgármestere volt, 2002-től pedig polgármestere. 2001 óta Nagyszombat megyei képviselő. Nős, két felnőtt lánya és egy unokája van.

Dubovský László, Tornalja

Tornalja első embere szerint „a mostani eredmény az MKP helyi alapszervezetének totális csődje. Nem lehet semmi szín alatt hatalmi érdekek miatt szövetkezni az SNS-szel. Az MKP helyi szervezete Tornalján ezzel talán el is veszítette az arculatát és jellemét. A tizenhárom képviselői helyre kilenc független jelölt került be az önkormányzatba, egy KDH-s és csupán három MKP-s. Bízom abban, hogy innentől fogva nem a megosztottság, hanem az együttműködés politikája fog működni. Ezt eddig a helyi MKP részéről nem tapasztaltam.” Dubovský 1974-ben született Nyitrán, pedagógus családból származik. Alapiskoláit és gimnáziumi tanulmányait Tornalján végezte, majd a nyitrai Konštantin Filozófus Egyetemen szerzett magyar–filozófia szakon diplomát. Rendezvényszervezéssel és a sport népszerűsítésével is foglalkozik. 1998 és 2002 között a tornaljai alapiskolában tanított, 2003 óta polgármester.

Horváth Árpád, Gúta

Az oktatásügy terén elvégzendő feladatok között első helyen az iskola- és óvodaépületek állagának javítását, korszerűsítését említette az új polgármester. A tájház ugyancsak felújításra szorul, ahol aztán állandó tárlatot nyitnának, a tervezett új szabadtéri színpad pedig koncertek, színielőadások, ünnepi rendezvények helyszíne lesz. A város biztonságosabbá tételét szolgálja majd a térfigyelő kamerarendszer bővítése, a járőrszolgálatok sűrítése főleg az iskolák környékén és a külterületeken. Horváth 1963-ban született. Komáromban és Csicsón járt alapiskolába, majd Komáromban, az építészeti szakközépiskolában érettségizett. Azóta az építészet területén tevékenykedik. 14 éve a városi hivatal építésügyi osztályának szakelőadója, ötödik éve a helyi horgászszövetség titkára. Nős, felesége pedagógus, két gyereket nevelnek.

František Knapík, Kassa

Kassa főpolgármestere újraválasztását követő első nyilatkozatában jelezte, folytatni kívánja az áprilisban megkezdett reformokat, Kassát modern, fejlett és idegenforgalmi szempontból is attraktív várossá szeretné alakítani. Választási programja nem csupán négy évre, hanem jóval hosszabb időre szól, szó van benne a 2011-ben esedékes jégkorong-VB előkészületeiről, valamint az Európa Kulturális Fővárosa 2013 cím megpályázásáról is. Mindkét projekt komoly érdeklődésre tarthat számot hazai és külföldi befektetők részéről. František Knapík 49 éves, Ľubotínban született. Az Erdő- és Faipari Főiskolán szerzett mérnöki oklevelet, 1996-ig a Lesoprojekt vállalat kelet-szlovákiai kirendeltségén volt osztályvezető, 1996-tól a Kassához tartozó Kassaújfalu polgármestere. 2003 júniusától Kassa alpolgármestere, idén megnyerte az előre hozott választásokat is.

Vladislav Laciak, Roznyó

Laciak Rozsnyó fejlődése szempontjából a legfontosabbnak azt tartja, hogy a kormányprogramot helyi szinten teljesítsék, például elkezdjék végre építeni a régen tervezett ipari parkot. Elindítják továbbá a romákkal való foglalkozás programját is, melynek egyik alkotóeleme a szociális lakások építése lesz. Választási programjában városszépítő munkálatok is szerepeltek. Vladislav Laciak 1954-ben született Rozsnyón. A kassai Šafárik Egyetem Orvosi Karán végzett. Dolgozott a rozsnyói kórházban, majd körorvos volt, jelenleg Berzéte és Szilice körzeti orvosa. A legutolsó választási időszakban városi képviselő volt. A polgármesteri posztért a Smer jelöltjeként indult.

Lőwy János, Ipolyság

„Ipolyság okos, intelligens városnak bizonyult, mert elutasította azokat, akik csak mások lejáratására törekedtek. Az MKP a tíz képviselői mandátumból 10-et szerzett meg, s megtiszteltetésnek érzem, hogy együtt dolgozhatok velük az elkövetkező négy évben, s meggyőződésem, hogy zökkenőmentes lesz az együttműködés” – nyilatkozta érdeklődésünkre Lőwy, aki 1953-ban született Ipolyságon. Általános és középiskolai tanulmányait a városban végezete, majd a Nyitrai Mezőgazdasági Főiskolán szerzett diplomát. Megszerezte a pedagógiai szakvizsgát is, majd a pozsonyi Komenský Egyetem Jogi Karán négyszemeszteres kereskedelmi és munkajogi tanulmányokat folytatott. Tizennégy éve dolgozik az önkormányzat területén, 2002-től Ipolyság polgármestere. Számos regionális szerveződés tagja.

Alexander Mézeš, Galánta

A galántai polgármestert nagyon jó érzéssel tölti el az eredmény, mivel „négy éven keresztül dolgoztunk az egész csapattal a város vezetésében. Meggyőződésem, hogy az önkormányzatban most is sikerül egy olyan jó kollektívát kialakítani, mint a 2002–2006-os időszakban volt, és hasonló tempóban folytathatjuk a megkezdett munkát, mint eddig.” Mézeš 1948 november 8-án született Taksonyban. 1972 és 1983 között a galántai Jednota Szövetkezet alkalmazottja, szállodaigazgató, 1983-ban szerzett diplomát a Pozsonyi Közgazdasági Főiskolán, 1983 és 1986 között a Medos Galanta igazgatója, 1986 és 1990 között a Galántai Városi Nemzeti Bizottság elnöke, 1990-től 2002-ig a Staveco Rt. igazgatója, 2003 óta Galánta polgármestere.

Štefan Mišák, Léva

„Négy évvel ezelőtt nagyobb volt az eufória, a lelkesedés, most már inkább a felelősséget tudatosítom. Tudom, hogy főként a munkahelyteremtést értékelték a polgárok, és megbocsátották, hogy az életkörnyezetük fejlesztésére kisebb hangsúlyt fektettünk. Nagyon örülök, hogy folytathatom a munkát, hiszen a kampányomat is nagymértékben a folyamatosság hangsúlyozására építettem” – mondta megkeresésünkre Mišák. Štefan Mišák, 1953-ban született Karlovy Varyban. A vágújhelyi ipari szakközépiskolában érettségizett. Diplomáját a pozsonyi Szlovák Műszaki Főiskolán szerezte, majd posztgraduális atomenergetikai szakképzésen is részt vett. Aneszteziológiai műszerek és lélegeztetőgépeket fejlesztésével foglalkozott. 1979-től 2002-ig a Lévai Ipari Szakközépiskola szaktantárgyainak tanára, majd az intézmény igazgatóhelyettese, végül igazgatója. 2002-től Léva polgármestere.

Ján Oravec, Párkány

Párkányban az eddigi polgármester győzött. Mint azt lapunknak kifejtette, sokkal szorosabb versenyre számított. „Szokatlanul sokan jöttek el szavazni, ami számomra a személyes bizalom jele. Az eredmények azt bizonyítják, hogy az emberek értékelik a munkámat, annak ellenére, hogy a választások előtt sok olyan ügy kipattant, ami megosztotta a szavazópolgárokat” – fejtette ki a régi-új polgármester. Oravecz 1953-ban született, Léván. 1956 óta Párkányban lakik. A Károly Egyetem Jogi Karát 1977-ben végezte el, és 1990-ig különféle mezőgazdasági cégeknél volt jogtanácsos. 1990 óta Párkány polgármestere.

Peter Petrikán, Nagykapos

„Célom, hogy Nagykapos olyan várossá váljon, amelyben jó élni, s az itteniek büszkék legyenek azokra az eredményekre, amelyeket közösen érünk majd el. Az előrelépéshez azonban először fel kell mérni a település valós anyagi helyzetét, és a városi hivatal személyi állományát is meg kell vizsgálni. A további intézkedéseket csak ezeknek a vizsgálatoknak az elvégzése után tesszük majd meg” – nyilatkozta az igazgatóból lett polgármester. Petrikán 1971. október 6-án született Királyhelmecen. Nős, egy kislány édesapja. 1989-ben a nagykaposi gimnáziumban érettségizett, tanulmányait az Eperjesen folytatta. 2004-től a helyi szlovák tanítási alapiskola igazgatója. 2002 és 2004 között a nagykaposi városi önkormányzat képviselője volt, az akkori voksoláson a legtöbb szavazatot szerezve jutott a testületbe. Évek óta aktív szereplője a régió sportéletének.

Gejza Pischinger, Érsekújvár

„Az eredmények azt bizonyítják, hogy az érsekújváriak ragaszkodnak az általam megkezdett változásokhoz – mondta lapunknak Pischinger. – A lakosok most is, és az elmúlt választási időszakban is kifejezték abbéli igényüket, hogy olyan városban szeretnének élni, amely visszanyeri egykori fényét, és vonzóvá válik a befektetők számára. A számítás, a kétszínűség és az arrogancia ellen szavaztak az emberek.” Gejza Pischinger 1956. november 23-án született Érsekújvárban. Korábban a Jesenský utcai Középfokú Szaktanintézet tanára, majd 1990-től igazgatója, az elmúlt választási időszakban pedig Érsekújvár polgármestere volt. Az Elektrotechnikai Ipari Középiskolában érettségizett. A brünni Műszaki Főiskola Elektrotechnikai Karán villamosmérnöki diplomát szerzett, az érsekújvári Agrostav tervezőmérnöke volt. Felesége, Zsuzsanna pedagógus, gyerekeik egyetemi hallgatók.

Szabó Antal, Diószeg

„Számítottam rá ugyan, hogy én fogok nyerni, de a szavazatkülönbségek száma meglepett. Azt gondolom, hogy ez éppen annak az ellenem irányuló pamfletnek köszönhető, amit szerdán kezdtek terjeszteni, és ami sok választóhoz csütörtökön, a kampánycsend idején jutott el. Gondolom, hogy akik addig azt gondolták, hogy nem mennek el szavazni, vagy nem tudták, hogy kire szavazzanak, emiatt a piszkosság miatt döntöttek úgy, hogy mellém állnak” – mondta Szabó Antal, aki 1956-ban született, nős, gyermektelen. Végzettségét tekintve építészmérnök. 2002 óta tölti be a polgármesteri tisztséget, amelyet független jelöltként nyert el. A legnagyobb valutájának az építési vállalkozóként szerzett tapasztalatait tartja.

Zachariaš István, Szepsi

Zachariaš elmondta: „A jövőben is azon szeretnék munkálkodni, hogy Szepsiben minél alacsony legyen a munkanélküliség, és elégedett emberek lakják. Befejezzük a városi utak és járdák felújítását, megoldjuk a várost körülvevő közlekedési rendszer átépítését, támogatni fogjuk az új családi házak és további bérlakások építését. A vállalkozók számára olyan feltételeket akarunk teremteni, hogy érdemes legyen itt céget alapítaniuk.” A polgármester a prágai Műszaki Egyetem Elektrotechnikai Karán szerzett diplomát. 1990 óta Szepsi polgár0mestere. Számos szervezet és bizottság tagja, 2001-től megyei képviselő. (gaal, szaz, szasz, vkm, fm, kozs, juk, leczo, jom, buch)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?