Boston. A kőkorszakban Kína területén jádéból készült tárgyakat gyémánttal csiszoltak, legalábbis erre talált közvetett bizonyítékokat egy amerikai-kínai kutatócsoport. Ha igazuk van, akkor a Távol-Keleten minden más térséghez képest kétezer évvel korábban használták a gyémántot.
Kőkorszaki szakik
A régészek korábban úgy vélték, hogy a későkőkorszaki mesterek kvarcot használtak a temetkezési ceremóniák során használt balták csiszolásához. Minthogy a neolit balták tükörsima felületűek, a tudósok egyértelműen arra következtetnek, hogy ilyen csiszolási tökélyt csak gyémánttal lehet elérni. Csináltak is számos kísérletet, és kiderült, hogy a mai technikákkal nem is lehet olyan tükörsima felületet elérni, mint amilyeneket a kőkorban készítettek, viszont a mikroszkopikus vizsgálatok szerint még mindig a gyémánttal való megmunkálás eredményezte a neolit korban készített felülethez leghasonlóbb simaságot. (ng)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.