Míg a korábbi választási időszakokban csak gyéren folydogált Szlovákiába a külföldi tőke, az elmúlt négy évben tömegesen jelentek meg a külföldi cégek. Mindez elsősorban a kormány által végrehajtott adóreformnak, és persze a bőségesen osztott állami támogatásoknak köszönhető.
Kisebb támogatásokat
Míg a korábbi választási időszakokban csak gyéren folydogált Szlovákiába a külföldi tőke, az elmúlt négy évben tömegesen jelentek meg a külföldi cégek. Mindez elsősorban a kormány által végrehajtott adóreformnak, és persze a bőségesen osztott állami támogatásoknak köszönhető. Épp ez utóbbiak váltják ki a pártok között a legnagyobb vitát. Vannak, amelyek szerint támogatások nélkül lehetetlen lenne megnyerni a külföldi cégeket, míg mások ezt felesleges pénzszórásnak tartják. A támogatások teljes felszámolását csak a KSS és a HZD javasolja, a többi párt a fokozatos csökkentésük mellett érvel. Megoszlanak a vélemények a privatizáció esetében is. Az MKP szerint az állami vagyonból megmaradt, privatizálásra szánt vagyontárgyakat az új kormánynak a választási ciklus elején magánosítania kellene. Hasonló véleményen van az SDKÚ és a KDH is. A HZDS ugyanakkor az állam számára fontos vállalatokban fenntartana bizonyos tulajdonrészt. A kommunisták mellett a legradikálisabb megoldásokat a Smer javasolja. Ez nemcsak hogy nem folytatná a magánosítást, hanem néhány céget újra államosítana. Példaként a repülőterek magánosítását említik. (-mi-)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2012. 08.19.
Színtelen és szagtalan
2012. 08.19.
Az az igazság, hogy nagyon gyenge ez a miniszter
2012. 08.19.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.