Ha a szülő olvas és mesél a gyereknek, kialakul az érzelmi kötődése a könyvek felé, de az iskolának kell megtanítania olvasni.
Kérdéses, tudunk-e egyáltalán olvasni?
A regényt nem pótolhatja semmi, de az élményt vissza tudja adni a képregény is. A szöveg kevesebb, de egy kép száz szóval is felérhet, mert színvonalasabb, művészibb lehet egy jól sikerült grafika, mint egy videó. Sőt a vizuális kultúrát is fejleszti. A képregények reneszánszukat élik, de még mindig kevesen olvassák, sokan azt hiszik, hogy ezek csak gyerekeknek szóló művek adaptációi. De a fontos kérdés, hogy vajon a gyerekeket a képregények elterelik-e a betűk világától, vagy felkeltik-e az érdeklődésüket az alapregény elolvasásához. Sajnos az a tapasztalat, hogy már nem veszik elő a regényt, és később csak azt hiszik, hogy ők ismerik az alapművet, sőt el is felejtik, hogy nem is olvasták el a regényt. (r-o)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.