„Gyerekkorom óta motoszkált a fejemben, hogy egyszer könyveket fogok írni. És most több, gyerekeknek szóló könyv után végre megjelent az első regényem is, Nő a tükör előtt címmel, melynek kézirata még nyolc évvel ezelőtt készült el” – mondta Takács Izabella.
Kedvenc témája a család
Végül, miután Izabella asszonynak szponzorokat is sikerült szereznie, könyve az AB-ART Kiadó segítségével jelenhetett meg nemrég, május végén. A történet egy tönkrement házasságról, új szerelemről, az életről szól. „Az én házasságom hála Istennek teljesen rendben van, de magam körül sok tönkrement kapcsolatot látok. Saját magam annyiban vagyok benne ebben a könyvben, hogy én is próbálok olyan optimista módon gondolkodni, mint a szereplője, én is azt vallom, hogy az embernek nehéz helyzetekben is talpra kell állnia, és megpróbálni úgy szemlélni a világot, hogy mindig újra lehet kezdeni. Az anyáknak meg különösen erősnek kell lenniük, mégpedig a saját gyerekeik érdekében. Mert a gyerekek csak akkor lesznek boldogok, ha a szülők boldogok, vagyis ha az anyjukat is boldognak látják.” A szerző elárulta, ezt a könyvet könnyed, kikapcsolódásra szolgáló olvasmánynak szánta, amit viszont jelenleg ír, az már komolyabb témát boncolgat, a rákbetegség problémájával is foglalkozik.
Takács Izabella több rádiójátékot is írt, ezek mindegyike női kérdésekkel foglalkozik, olyan témákkal, mint a baleset, a válás, a vállalkozó és az asszisztens közötti szerelmi kapcsolat, a vagyoni különbségek okozta probléma és hasonlók. „Mindegyik történet kitalált, de valójában mindegyikben benne van a mi családunk is. A gyerekekről mindig úgy írok, ahogyan mi éltünk, amíg a mieink kicsik voltak, meg a saját érzéseimet is leírom, de mindig igyekszem, hogy optimizmus sugározzon az írásomból.”
A Szlovák Rádió magyar adása fennállásának 75. évfordulójára kiírt pályázaton két éve Takács Izabella elnyerte a legjobb humoros hangjáték díját, ennek is a család a témája.
Izabella asszony egyébként nemcsak írással, hanem képzőművészettel, rajzzal, festéssel is foglalkozik. Tagja a Galántai Járás Nem Hivatásos Képzőművészei Klubjának. Évek óta részt vesz a klubtagok közös kiállításán, de volt már önálló bemutatója is Vágsellyén. Több gyerekkönyve jelent meg saját illusztrációkkal.
A Takács családban azonban nemcsak az anyuka művészlélek. Igaz, az édesapa, Takács István inkább csak nagy művészetpártoló, a nagyobbik fiú, a 26 éves Pityu pedig a könyveket bújja, de a két kisebbik gyerek erősen hódol a művészeteknek. A 23 éves Tünde egyetemista, pedagógiát tanul, emellett festeget. Édesanyjával együtt tagja az említett képzőművészklubnak, és a kiállításokon általában egymás mellett függnek a falon anya és lánya alkotásai. A legkisebbik gyerek, a 19 éves Bálint zenész, konzervatóriumban tanul, a Babilon együttes dobosa. Háromhetente Budapestre jár, ahol Sramkó Jánostól tanul dobolni, de zongorázik is. A pozsonyi konzervatórium elvégzése után a kőbányai Dzsessz Stúdióban szeretne tanulni.
Nem egyhangú az élet Takácséknál, az biztos. A Családi Kör olvasói is emlékezhetnek rájuk, hisz januárban az egyik kereskedelmi csatorna Feleségcsere című műsora után itt mosolyogtak egy képes riportban. És bár ők nem kívántak nyilatkozni a témában, a cserefeleség nagyon sok kedveset mondott róluk. Ki tudja, Takács Izabella egy következő regényébe lehet, hogy épp ezekből az élményeiből csempész majd be valamit.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.