Egy éve annak, hogy már nem eszem-emésztem magam. No, nem az önsanyargatással hagytam fel, hanem engem esznek-emésztenek: szoptatok. Családunkban hosszú szünet után – mint legidősebb gyerek és unoka – én vagyok az első fecske, pontosabban szólva az első, akinek egy másik madár, a gólya kisbabát hozott.
Kacsacomb a tejcsarnokban
Otthon aztán szegény férjem minden zokszó nélkül nyelte velem a savanyú krumplilevest, ette a krumplifőzeléket, a tejfölös, túrós vagy éppen juhtúrós tésztát (igen, így, külön-külön tettük rá az egyes tejtermékeket, amivel máris háromféle tésztát, háromnapi menüt találtunk ki). Arra ugyanis, hogy külön konyhán legyünk, sem plusz erő, sem idő nem volt. Menet közben aztán életem párja rájött, hogyan lehet egy kis ételízesítővel feljavítani az ízetlen (de nagyon bababarát) húsleves rá eső felét, és hogy amit nem látok (hagymaevés, csokimajszolás sutyiban, rejtett mandarinkészlet a hűtőben, teába csempészett citromlé), az nem fáj. Becsületére legyen mondva, végig kitartott mellettem, aki reggelire Miláčikot vagy sajtos kenyeret ettem, ebédre a már említett savanyú krumplileves és például (a hagymát, paprikát, egyéb fűszert nem látott) krumplis tészta következett, az i-re a pontot a vacsorára elmajszolt tejfölös kenyér tette fel. Napközben üggyel-bajjal magamba tömtem egy-egy – szigorúan csak hámozott – almát, amit ki nem állhatok (naná, hogy a banánt és a narancsot szeretem!).
Jó két hónap múltán az életvidám nagyevőből – ez én voltam – beesett arcú, „tejfölös” szájú, sótlan-szótlan, kiállhatatlan nőszemély lett (ha ugyanis nem eszem rendesen és eleget, egyből dühbe jövök). Egy szép téli napon aztán hajnali négykor (az aznapi második szoptatás után) a farkaséhes ember elkeseredettségével és elszántságával megrohamoztam a mélyhűtőt, s egy kacsacombot megkaparintva nekiálltam valami „rendeset” sütni-főzni. Miközben amúgy álmosan-kócosan, pizsamában a kacsacombot szopogattam és a gyorsrizst meg a savanyú uborkát (úgy ám!) ettem, azon merengtem, szép-szép, hogy az anyák áldozatot hoznak a gyermekükért, de azt a lányom sem akarná, hogy imigyen sanyargassam magam. Attól a naptól kezdve aztán lassan, fokozatosan újra tanultam az ízeket, és ettem mindent, ami csak jólesett, a káposztát hagyva legutoljára. A vonalaimra nem kell vigyáznom, Adél személyében kitűnő edzőm akadt. Mivel visszanyertem a régi versenysúlyom, a ruhatáramat sem kellett lecserélni (sajnos). A tejcsarnok – ahogy magamagamat elneveztem – azóta is éjjel-nappal nyitva áll, és remélem, még sokáig így lesz mindkettőnk örömére.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.