Engedélyt kapott a schwerini temetővállalattól egy német művész arra, hogy sírjába magával vihesse kedvenc guminőjét is. Az 54 éves Karl-Friedrich Lentze egyszerű indokkal magyarázta kérelmét: nem akar magányosan feküdni koporsójában.
HALLOTTA MÁR?
24 óra alatt 111 ezer felülést csinált (hanyattfekvésből) egy brazil férfi, amivel átvette a kategóriában a Guinness-világelsőséget. Az eddigi hasizomrekorder az amerikai Bill Evans volt, és egyelőre még ő szerepel a Guinness Rekordok Könyvében 103 ezer felüléssel. Az új bajnok, a brazil Edmar Freitas percenként átlagosan 77 felülést produkált. Óránként megevett egy csokit, amelyet kókusztejjel öblített le. Négyóránként engedélyezett magának öt percnyi szünetet. A rekordszámú és tempójú egynapos, szinte szakadtalan felülés Curitiba város forgalmas utcáján zajlott. Az új csúcstartónak meglehetősen elege lett a gyakorlatból. „Az biztos, hogy két hónapig még az ágyamból is inkább legurulva kelek fel” – fogadkozott.
Anna Bowen divattervező sajtóértekezleten jelentette be: filmsztárt keres egy általa kreált, gyémántokkal borított, 5 millió dollárt érő ruha viselésére. Az ötmillió dollárt érő ruhaköltemény hordásának gyakorlati problémája az, hogy a testőrök egy pillanatra sem hagyhatják magára a kincs viselőjét. Bowen kifejezetten alkalminak szánja a kreációt, méghozzá az Oscar-díjak átadásának március 24-i ceremóniáján kellene magára öltenie valamelyik, a rangos díjra jelölt sztárnak vagy a műsorvezetők egyikének. Hogy ki legyen az, arról sztárokat öltöztető divattervezők együtt döntenek majd. Bowen a múltban már olyan amerikai filmcsillagokat öltöztetett, mint Catherina Zeta-Jones, Cindy Crawford és Elizabeth Hurley.
Elég a szűkös, zsúfolt éttermekből, a kényelmetlen székekből. Párizsban asztalhoz fekhet a vendég. Párizs két éttermében így invitálja a pincér a vendéget. A marokkói ételeket kínáló „Tanija” esetében ez természetesnek mondható, de ugyanígy fogadják az „Al Cabaret” betérőit is. Az ok azonos: nagyobb kényelmet nyújtani, mint amilyent a szűkös, ám formatervezett széken kínlódó vendég kap a meghitt éttermekben. Az alacsony lábú asztaloknál párnákon ülő, vagy heverő fogyasztók, úgy tűnik, divatot csinálnak, mert fél év alatt a háromszorosára nőtt az eladott padlóvánkosok forgalma a francia fővárosban. (mti, i-t)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.