A tenger gyilkos ragadozói, a fehér cápák életét hozzájuk hasonló külsejűnek épített, különleges tengeralattjáróban figyeli meg és filmezi Fabian Cousteau.
Gyilkos cápák között
A „Trójai cápának“ elnevezett, 100 ezer dolláros utánzat „bordáit, szálkáit és gerincét” vékony falú, rozsdamentes acélcsövek alkotják, bőre az igazit utánzó flexibilis műanyag, farka mozgatható, uszonyai is élethűek. A műragadozó testében is víz van, mert így belül is a külsővel egyenlő maradhat a víznyomás, és a kutató békaember-felszereléssel dolgozik a belsejében. A „cápa” feje tetején még egy ál bojtorján hal is kapaszkodik, amiben az infravörös videokamerát rejtették el. A fejrész a ki-be szálláshoz, kúszáshoz oldalra fordítható, majd visszaerősíthető. A fejben 3, sűrített levegőt tartalmazó palack van, a negyediket a kutató hátára csatolják, ő abból kap levegőt. A levegő ki-be engedésével szabályozható a „cápa“ merülési mélysége, és a farkánál hátrafújásával a gyorsítás is.
Cousteau eddig már 150 órát filmezett, illetve közvetített a gyilkos fehér cápák életéről. Korábban csak acélketrecekben leengedett búvárok figyelhették meg a cápák életét, ám azok a ketrecet vagy megtámadták, vagy elkerülték. A valódi cápák a különleges rokonra is gyanakodnak, de megtűrik a csapatban, így Cousteau-nak módja volt videóra venni két hím gyilkos marakodását is. A nagyon drága szerkezetre költött pénz persze megtérül, mert a természetfilmek készítői alig várják, hogy műsorukra tűzhessék az egyedülálló sorozatot.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.