ĺme, néhány újabb ötlet a Családi Kör takarékos és praktikus olvasóinak, hogyan menthetik meg a hasznavehetetlennek kikiáltott régi tárgyaikat, s hogy tehetik hangulatosabbá otthonukat, házuk táját.
Csilingelő virágcserepek
Szélcsengőt szinte bármiből készíthetünk. A kertészeti boltban vegyünk néhány virágcserepet, több méretben (a legkisebb kb. 3 centis, a legnagyobb 7-8 centis legyen). Nem virágot ültetünk bele, hanem felfüggesztjük (arany- vagy ezüstszálra, ezt a rövidáru-kereskedésben szerezzük be, métere kb. 6 korona). Szükségünk lesz még nagyobb gyöngyökre (szakadt gyöngysor biztosan akad valamelyik fiók mélyén), legalább akkorákra, hogy ne csússzanak át a cserép lyukán. A legkisebb cseréppel kezdjük: egy gyöngyöt felfűzünk, ráhagyunk 1,5-2 centit, csomót kötünk a szálra, ismét gyöngy következik, átfűzzük a minicserép lyukán, ismét gyöngy, csomó. Jöhet a nagyobb cserép, ugyanezzel a fűzési módszerrel. A szélcsengő készülhet úgy is, hogy minden egyes cserepet külön szálra kötünk és úgy függesztjük fel – de a szálak ne legyenek egyforma hosszúak –, vagy fűzhetjük őket egymásba, ekkor mindig a kisebb cserép lesz a nagyobb cserép – a harang – szíve. Nem is szélcsengőt, hanem szélharangot készítettünk.
Dugós fedő
A régi fedők fogantyúja átforrósodik, csak konyharuhával lehet megfogni. Egyszerű módon újíthatunk: a fogantyú alá csúsztassunk be egy parafadugót – előtte kis időre áztassuk vízbe, hogy könnyebben dolgozhassunk vele. Az így módosított fedőt csupasz kézzel is megfoghatjuk – akármilyen forró legyen is. (k)
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.