Brüsszel. A boldogság titkát ősidők óta kutatják és magyarázzák. Egy belga pszichológus néhány egyszerű, bárki által megteremthető helyzet kialakítását javasolja a boldogság első lépcsőfoka, a jó hangulat megteremtéséhez.
Belga boldogságrecept
A cikk szerzője elsőként említi, hogy különleges hangulatot, megfelelő légkört kell teremteni otthon: nemcsak vendégek érkezésekor, hanem „hétköznapokon” is fel lehet tenni a legszebb abroszt az asztalra, meg lehet gyújtani néhány gyertyát, szépen felöltözni a vacsorához. A szakember szerint ilyen hangulatban az ember rögtön jobban érzi magát.
Egy másik módszer: töltsünk minél több időt a szabadban, főleg, ha jó idő van. Ha unatkozunk, menjünk el sétálni, éjszaka pedig érdemes a csillagokat nézni.
Azután hasznos, ha van saját állatunk: a kutyánk, a macskánk feltétel nélkül imád minket, s a vele való foglalkozás, a játék, a simogatás csökkenti a stresszt.
Mindenkinek voltak gyerekkorában olyan vágyai, amelyek azután nem teljesültek. A pszichológus szerint soha nem késő ezeket újra elővenni: felnőttkorban is lehet zongorázni vagy táncolni tanulni, csak saját örömünkre. Vagy például érdemes növényeket vásárolni, s utána megfigyelni az élet egyszerű szépségeit: egy tulipán, egy margaréta színeit. Bizonyított, hogy ha sok növény van körülöttünk, az boldoggá teszi az embert.
S végül vannak egyszerű, minden különösebb erőfeszítés nélkül megvalósítható dolgok: így például ha esténként a megszokottnál egy órával előbb megyünk lefeküdni, másnap jobban nézünk majd ki. S vegyünk mindig mély lélegzetet, mielőtt válaszolnánk a főnökünk, szüleink vagy házastársunk kérdéseire: így valószínűleg barátságosabb hatást kelt, intelligensebben is hat a mondandónk – s nem kell utána vitába bonyolódnunk.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.