Az Oroszországból áttévedt tigrisre bukkantak Észak-Kínában

Harbin |

<p>Az észak-kínai Hejlungcsiang tartományban a nyomára bukkantak annak a szibériai tigrisnek, amelyet még májusban Vlagyimir Putyin orosz elnök engedett szabadon és amely - orosz jelzés szerint - nemrégiben kóborolt át Kínába.</p>

Valószínűleg a nagymacskától származó szőrt, ürüléket és nyomokat találtak a Kis-Hingan-hegységben - közölte Csang Su-szen, a tartományi erdészeti hivatal illetékese. Hozzátette: további vizsgálatokkal fogják megállapítani, hogy a nyomokat valóban a Kuzja névre keresztelt állat hagyta-e, amelyet Putyin elnök két másik szibériai tigrissel együtt engedett szabadon.

Elmondta, hogy szibériaitigris-szakértők érkeztek a területre, hogy segítsenek megtalálni  és megvédeni az állatot. Tájékoztatása szerint pénteken kaptak értesítést Oroszországból, hogy a nyomkövetővel ellátott tigris elhagyta Hejlungcsiang tartomány Lopej régióját és a Kis-Hingan északnyugati részébe vándorolt tovább. Kuzja biztonsága érdekében pontos tartózkodási helyét nem fogják nyilvánosságra hozni - jegyezte meg.

A kínai hírügynökség csütörtökön számolt be az Oroszországból áttévedt tigrisről. Mint írták, a kínai oldalon azonnal intézkedtek és munkásokat küldtek a térségbe, hogy felszedjék az esetleges csapdákat. Ezzel egy időben több mint 60 videokamerát szereltek fel, hogy a tigris esetleges felbukkanásának helyszíneit megfigyelhessék. Az erdőfelügyelőknek kiadták, hogy tájékoztassák a környéken élőket a "jeles tigris" várható érkezéséről. 

A világon becslések szerint nem sokkal több, mint 500 szibériai tigris él vadon, többségük Oroszországban, Északkelet-Kínában és a Koreai-félsziget északi részén. A Kínában élők számát 18-22 közé teszik, többségük a határ menti vidéken vadászik.

Kínában az 1980-as években kerültek fel a tigrisek a leginkább veszélyeztetett állatok listájára. A világ legnagyobb nekik épített parkját, egyben tenyésztőközpontját Hejlungcsiangban 1986-ban alapították. Itt ma több mint 1100 nagymacska él és körülbelül száz tigriskölyök születik évente. Az ott dolgozó kutatók kísérleteznek az állatok edzésével is, hogy végül képesek legyenek az erdőkbe visszatérni, vadon, természetes közegükben is megélni.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?