<p>Újabb aggasztó adatokkal szolgált a világ tigrispopulációjáról a Természetvédelmi Világalap (WWF), a szervezet szerint világszerte pusztán 3200 vadon élő példány maradt, csak a Mekong vidékén bő 10 év alatt 70 százalékkal csökkent a számuk.</p>
Alig 3200 tigris maradt a világon
A WWF azt megelőzően tette közzé legújabb jelentését, hogy a thaiföldi Hua Hin városában szerdától háromnapos konferencián vitatják meg a tigrisek megóvásához szükséges intézkedéseket. A tanácskozáson azok az ázsiai országok - köztük Kambodzsa, Laosz, Mianmar, Thaiföld és Vietnam - képviseltették magukat, ahol még élnek tigrisek. A szervezet szerint a Mekong vidékén mára alig 350 egyed maradt, pedig 1998-ban becslések szerint még 1200-an voltak.
A WWF arra is felhívta a figyelmet, hogy a nagyjából egy évtizeddel korábban becsült öt-hétezerről mára 3200-ra csökkent a világon még vadon élő tigrisek száma. "Határozott cselekvésre van szükség, hogy biztos legyen, a faj nem éri el azt a pontot, ahonnan már nincs visszaút" - utalt a kihalástól fenyegetett ragadozó helyzetére Nick Cox, a WWF Mekong vidékén élő tigrisekért felelős programjának koordinátora. Cox szerint Vietnamban, Laoszban és Kambodzsában 2022-re, ami a kínai horoszkóp szerint 2010 után ismét a tigris éve lesz, eltűnhetnek a csíkos nagymacskák.
A WWF emlékeztetett arra is, hogy a világ tigrispopulációja a nyolcvanas években még 20 ezer, egy évszázada pedig még 100 ezer körül volt. Ez pedig arra utal, hogy az orvvadászok és az állatok élőhelyének elpusztítása a tigrisek vesztét okozza.
A szervezet szerint még lehetséges megmenteni az állatokat, elsősorban a Mekong vidékén kialakított védett területek révén. Ez az 540 ezer négyzetkilométeres terület különösen alkalmas arra, hogy növeljék a populációt, ehhez azonban az ottani országok összefogására van szükség.
Szeptemberben első alkalommal nemzetközi tigriskonferenciát rendeznek, a tanácskozásra Oroszországban kerül sor, a tigrisekért rajongó Vlagyimir Putyin orosz kormányfő elnöklésével.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.