Sidney. Egy ausztrál felmérés eredménye szerint a felnőttek többsége magányosnak érzi magát, az egyedüllétet pedig legkevésbé a negyvenesek viselik könnyen, mégis sokan önként választják azt.
A magány anatómiája
A tanulmányból kiderült, hogy a nők a férfiaknál, a nyugdíjasok a munkanélkülieknél, a szegények a gazdagoknál, a hívők az ateistáknál viselik jobban a magányt.
A kutatás egyik legmeglepőbb eredménye az volt, hogy a közhiedelemmel ellentétben az emberek nem az öregedésükkel arányosan érzik magukat egyre magányosabbnak, hiszen nem a legidősebbek, hanem a negyvenes korosztály szenved leginkább az egyedülléttől. „Nem ugyanaz, ha valaki magányos, vagy magányosnak érzi magát. A magány nem mindig negatív, sokan önként választják azt, csak akkor van baj, amikor az egyedülléthez hiányérzet is társul” – mondta a BBC-nek Teresa Ticino uruguayi pszichológus, aki hozzátette: Latin-Amerikában általános vélekedés, hogy a férfiak választják a magányos életformát, míg a nőket elhagyják, és azért lesznek egyedülállók.
Sokan azok közül is magányosnak vallották magukat, akik családban élnek. A magány, amely növeli a szív- és érrendszeri betegségek, illetve a depresszió kialakulásának veszélyeit, elhízáshoz is vezethet, és az otthoni erőszak egyik oka lehet.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.