<p align="LEFT">A feszültség, idegesség, stressz és az ezekből adódó betegségek – a magas vérnyomás, a szív ischémiás betegségei (angina pectoris), a gyomorfekély és a depresszió – korunk népbetegségei. </p>
A legjobb nyugtató a pozitív gondolkodás
Kiválthatja
a túlfeszült, túlhajszolt életmód,
a rendezetlen családi problémák,
emésztési problémák következtében a szervezetben kialakult méreganyagok,
egyéb okok, pl. a kevés pihenés.
Az idegesség tulajdonképpen figyelmeztetés az ember számára, hogy változtatni kell az életmódon vagy a táplálkozási szokásokon, hogy elkerüljük a komolyabb betegségeket. Emésztési problémák esetén a szervezetet mindenekelőtt méregteleníteni kell. Bizonyos növények és keverékeik megnyugtatják az idegrendszert, fogyasztásuk után enyhül a feszültség. Ilyen gyógynövény például a citromfű.
» Receptek
1. 1 kávéskanálnyi citromfüvet forrázunk le 2,5 dl vízzel, 15 percig hagyjuk ázni, majd szűrjük le, és több kisebb adagra szétosztva egész nap fogyasszuk.
2. Ha az előző recept gyengének bizonyulna, a következőt ajánlom: 10 g citromfüvet, 30 g macskagyökeret, 30 g galagonyavirágot, 30 g komlót keverjünk össze. 1 teáskanálnyi mennyiséget 2,5 dl vízzel forrázzunk le, 15 percig hagyjuk ázni, majd szűrjük le. Naponta egyszer-kétszer fogyasszunk ilyen mennyiséget. Előfordulhat, hogy valakinek ez a keverék erősnek bizonyul, aluszékony lesz tőle. Aki viszont gyengének találja, 1 evőkanálnyi mennyiségből készítse el.
3. A kevésbé feszült embereknek nem nyugtató, hanem úgynevezett idegerősítő teák ajánlatosak. Készítsünk keveréket 20 g majoránnából, 30 g levendulavirágból, 20 g cickafarkvirágból, 20 g édesköményből, 20 g orvosi zsályából és 30 g rozmaringból. Úgy készítsük el és adagoljuk, mint ahogyan az erősen nyugtató gyógyteát készítjük.
A gyógynövények esetében nagy előny, hogy nem alakul ki függőség, mint a szintetikus gyógyszereknél. Sokat segít az aromaterápia is, pl. a citromfű vagy a levendula illóolaja, akár fürdővízbe cseppentve is. Azonban ne feledjük, hogy a legjobb nyugtató a pozitív gondolkodás, az elegendő pihenés, a természetben való tartózkodás. Próbáljunk e szerint élni.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.