Nedvesség a falban – egy orvosolandó probléma

szigetelés

Bármilyen építőanyagból is készüljenek egy épület falai, azokba mindig képes bekerülni a nedvesség. Jellemző az, hogy kiszáradási, illetve átnedvesedési időszakok váltogatják egymást. Azonban ha vannak a talajjal állandóan érintkező épületrészek, ott a kiszáradási rész elmaradhat. Így a falakban állandóan jelen lesz a nedvesség.

 

Milyen gondokat okozhat a falban lévő nedvesség?

Mivel az épület szerkezetébe jellemzően a talajon keresztül jut be a víz, így az nem tiszta, hanem különböző oldott sókat és egyéb anyagokat visz magával. Ez okozója lehet a különböző épületszerkezeti károk megjelenésének. Sőt, hatással van arra is, hogy a belső tér levegőjének minősége hogyan alakul. Például megjelenhet a penészgomba, ami később egészségügyi panaszokat is okozhat.

A falszerkezetben lévő víz a hőmérséklet-ingadozás hatására roncsolhatja az építőanyag szerkezetét. Alacsony hőmérséklet esetén ugyanis megfagyhat és azt is tudjuk, hogy egy átnedvesedett fal jobban vezeti a hőt, mint a száraz, így a belső felület hőmérséklete is csökkenni fog. 

Ez okozza az úgynevezett huzatjelenséget és vezethet részben a penész megjelenéséhez is. Ezen okok miatt fontos, hogy kialakítsuk az épület megfelelő hőszigetelését és vízzáró rétegeit.

Alakítsa ki megfelelően otthona szigetelését!

Minden épületszerkezet esetében elmondhatjuk azt, hogy a nedvesség sok kártékony hatással jár. Amikor lakásépítésbe vagy -felújításba kezdünk, fontos szempontnak kell lennie, hogy a kívülről érkező nedvességet kizárjuk a belső terekből. 

A nedvesség jelenléte mindig kedvez a penészgombák megjelenésének, amit egyértelműen célszerű elkerülni. A Naturica Group termékkínálatában megtalálhatóak mindazok a természetbarát szigetelőanyagok, amelyek használatával orvosolhatóvá válik a probléma.

A régebbi építésű ingatlanok esetében, illetve a könnyűszerkezetes házaknál jellemző hiányosság szokott lenni, hogy a falak, valamint a talaj között nincsen megfelelő vízzáró réteg. Amennyiben odafigyelünk ennek szakszerű kialakítására, sok későbbi bosszankodástól kíméljük meg magunkat. Az alápincézett házak esetében hasonló jelenséget figyelhetünk meg, ilyen esetben a pincefal és a talaj közé javasolt beilleszteni egy függőleges szigetelőréteget.

A megfelelő szigetelőanyag kiválasztásánál vegye figyelembe a talajtípust is

Érdemes tájékozódnunk azzal kapcsolatban, hogy az ingatlanunk alatt milyen jellegű talajjal találkozhatunk. A jó vízáteresztő képességgel rendelkező típusok nem gyűjtik össze a nedvességet, hanem alkalmasak arra, hogy a nedvesség függőlegesen szivárogjon el.

Amennyiben magas talajvíz jelenléttel lehet számolni, akkor mindenképpen célszerű kialakítani a szakszerű vízzáró réteget, hiszen a talajvíz káros vegyületeket tartalmaz a betonra nézve. Ha folyamatosan fennáll a nedves talajjal való érintkezés, az negatív hatással lesz az ingatlan mikroklímájára is.

(PR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?