Muskátli szaporítása

Csípjük vissza a kerti krizantém hajtásait, így ősszel bokrosabb növényekben gyönyörködhetünk.
Óvjuk a szobanövényeinket a déli erős napsugárzástól, mert a napégéstől foltokban elszáradhatnak leveleik.
Melegben a legfontosabb dolog az öntözés. A balkonláda növényeit naponta öntözzük, hetente tápoldatozzuk.

Csípjük vissza a kerti krizantém hajtásait, így ősszel bokrosabb növényekben gyönyörködhetünk.

Óvjuk a szobanövényeinket a déli erős napsugárzástól, mert a napégéstől foltokban elszáradhatnak leveleik.

Melegben a legfontosabb dolog az öntözés. A balkonláda növényeit naponta öntözzük, hetente tápoldatozzuk. Ha valamelyik növényünk elpusztult, még pótolhatjuk.

A szobanövények öntözésénél fontos, hogy az öntözővíz szobahőmérsékletű legyen. Hideg víz hatására a növény finom gyökérszőrei elpusztulnak. A szabadban is csak reggel vagy este öntözzünk. Ha fenyőkéreggel terítjük be növényeink tövét, az véd a kiszáradástól, s kapálni is kevesebbet kell.

A fűnyíró pengéjét rendszeresen élezzük, mert ennek elmulasztása esetén a fűszálak vágási felülete tépett lesz.

Távolítsuk el az elnyílt évelő növények virágait, így a növény a vegetatív részek növelésére fordítja energiáit, nem a magvak beérlelésére. Ha megvárjuk, hogy a növények magot érleljenek, akkor a következő évre is megszerezhetjük a kiültetési alapanyagot.

A futórózsáról az elnyílt fejeket, esetleg egy levélpárt vágjunk le. A bokorrózsákról két-három levél párral vágjuk vissza az elnyíltakat. Elvirágzás után minden növény meghálálja, ha trágyázzák őket.

Ha a fenyőfacsemeték csúcsa nem fejlődik, válasszunk ki egyet a csúcs alatt lévő oldalhajtásokból, és óvatosan hajtsuk a csúcs helyébe. Kötözzük ki ebben a helyzetben egy lécdarabhoz, amit a törzsön már előtte rögzítettünk.

A muskátli hajtásait legeredményesebben július–augusztus folyamán dugványozással szaporíthatjuk. Az anyatőről egy levél ízesülése alatt néhány mm-rel vágjunk le egy három-négyleveles hajtást. Az alsó levelet és a pálhalevelet távolítsuk el, majd a dugványt fél napig szikkasszuk. A dugványozáshoz csak steril folyami homokot vagy átrostált virágföldet használjunk, ebbe ültessük a dugványt. Dugványozás után fóliával vagy üveglappal takarjuk a cserepet, ezzel biztosítva a magas páratartalmat. Óvakodjunk a túlöntözéstől, mert a dugványok könnyen rothadásnak indulhatnak. (kertpont.hu)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?