Miről lehet felismerni egy igazi biztonsági ajtót?

ajtó

Otthonát és értékeit mindenki szereti biztonságban tudni, még akkor is, ha épp házon kívül van. Ehhez az egyik legjobb módszer a betörésbiztos ajtók alkalmazása, melyekből azonban nagyon sok van a piacon, és közel sem mindegyik teljesíti azokat a kritériumokat, amiket elvárnánk tőle. 

 

Mégis miről ismerhetünk fel egy valódi biztonsági ajtót?

Masszív alapanyagból készült

A betörők többsége nem a jó öreg “többet ésszel mint erővel” bölcsesség szerint cselekszik, hanem a saját testi erejét és néhány segédeszközt (például feszítővasat) használ ahhoz, hogy bejusson az ingatlanba.

Egy biztonsági ajtónak tehát mindenekelőtt masszívnak kell lennie, hogy kivédje a rongálásra tett kísérleteket. Ezért érdemes olyan megoldást választani, mint például a Nívó egyedi bejárati ajtók, melyeknek a közepében egy másfél milliméter vastag tömör acéllemez helyezkedik el, amit azonban ügyesen eltakar az ízléses faburkolat. 

Ezen a lemezen bizony nem fog ki néhány rúgás vagy lökés, de még a fúrógép és a feszítővas sem. Felejtsük el tehát az olyan “biztonságinak” nevezett ajtókat, melyek műanyagból készültek és üreges a belsejük. Hacsak nem az a célunk, hogy az értékeinkből börzét tartsunk a betörőknek. 

A tokszerkezet is hasonlóan erős anyagból készült

Hiába vásárolnánk meg a legdrágább, legnagyobb védelmet igénylő acélajtót, ha azt csak egy műanyag vagy alumínium ajtótok tartaná. Lehet, hogy maga az ajtószárny kifogna a betörőn, de amint rájön a turpisságra, már nem feltörni fogja az ajtót, hanem tokostól kidönteni a falból. 

A minőségi biztonsági ajtókat gyártó cégek azonban pontosan tisztában vannak ezzel, ezért használnak masszív anyagokat (például szénacél zártszelvényt) az ajtók tokjánál is. Ezeket a szakemberek a megfelelő technikával rögzítik az ajtónyílásba, így a hívatlan látogatóknak esélyük sem lesz. (Kivéve, ha egy buldózerrel próbálkoznak, de ez esetben már a megrongálódott ajtó lesz a legkisebb gondunk). 

Biztonsági zárral rendelkezik

A megerősített szerkezet önmagában kevés, ha az ajtó zárját még egy unatkozó kisgyerek is képes feltörni egy hajtűvel. Egy igazi biztonsági ajtó esetében azonban ez nem fordulhat elő, hiszen ezek a nyílászárók többpontos zárakkal rendelkeznek, sőt, némelyikbe 2-3 különálló zárat is beépítenek, melyeket egyesével kell kinyitni.

Igaz, hogy ez a tulajdonostól is egy kicsit több időráfordítást kíván, no de ez a pár másodperc igazán nem nagy ár a fokozott biztonságért cserébe. Ezeket a speciális zárakat ráadásul nem lehet álkulccsal kinyitni, és kulcskártya nélkül lemásoltatni sem.

MABISZ minősítéssel rendelkezik

Bármely cég állíthatja azt magáról, hogy az általa gyártott ajtó betörésbiztos, no de mi erre a bizonyíték? Nem más, mint MABISZ tanúsítvány, amit a Magyar Biztosítók Szövetsége ítél meg azoknak az ajtóknak, amik sikerrel átmennek az általuk végzett betörési teszteken. 

Ha a kiszemelt nyílászáró rendelkezik ezzel a minősítéssel, akkor biztosak lehetünk benne, hogy tényleg egy biztonsági ajtóról van szó. 

(PR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?