Minden, ami WPC

kapu

A WPC viszonylag új anyagnak számít, illetve régebben is létezett, de valahogy hazánkban csak az utóbbi években tört be a köztudatba. De miért kedveljük ennyire? Milyen lehetőségeket ad számunkra? Hogyan hasznosíthatjuk és milyen jellegzetességeket társíthatunk hozzá? 

 

A következő cikkben most alaposan utánajárunk a dolgoknak és válaszolunk a feltett kérdésekre. Tarts velünk, amennyiben érdekel a téma!

A WPC születése

A Wood Plastic Composite, más néven a WPC anyag falisztből/farostból és hőre lágyuló műanyagból készül. Manapság számos különleges terméket készítenek belőle, amit a WPC Nagyker weboldalán is megtekinthetünk. Most pedig utazzunk vissza egy kicsit az időben és derítsük ki, hogyan jött létre ez a sajátos anyag!

A XX. század elején Dr. Leo H Bend a fapor és a fenolgyanta keverékének létrehozásával kísérletezett. Ez volt a világ első WPC anyaga, amelyet leginkább építőanyagként használtak. 

A faportartalom növelése azonban kedvezőtlenül hatott az anyag összetételére. Végül, az 1980-as évekre sikerült egy olyan tapadásnövelő anyagot találni, ami kiküszöbölte a problémát. Az 1980-as években pedig elkezdődhetett a gyártás.

A technológiai fejlődés

Először Észak-Amerikában és Kínában ismerték meg a WPC-t, az 1990-es években. Az amerikai kertvárosi hangulat számos hollywoodi filmben megjelenik, ahol a verandákat, a korlátokat is WPC-vel díszítették. 

A technológia folyamatosan fejlődött. A produktum első generációja például még nem volt annyira esztétikus, míg a második generáció darabjainak megjelenése sokat javult. 

A harmadik generáció termékei esetében már nem csupán az esztétikai megjelenés, de a kompozit anyag fizikai és kémiai tulajdonságai is változtak. Ekkor már az élettartam is megnövekedett. 

Végül, a negyedik generációt a teljes co-extrudált bevonatú burkolólapok testesítették meg, amelyeknek felületét ABS műanyaggal vonták be. 

Minden, ami WPC

A WPC anyag fahatású termék, ami a fával ellentétben nem korhad, nem szálkásodik, nem lepik el a rovarok és különösebb gondozást sem igényel. Nem tesz benne kárt az eső, a fagy, az UV-sugárzás. Nem csúszik a felülete, s a nedvességet sem szívja magába. 

Habár az anyag műanyagot is tartalmaz, mégsem káros a környezetre nézve, mivel egyrészt újrahasznosított anyagokkal, másrészt környezetkímélő technológiával dolgoznak a gyártás során. 

A WPC használható kerítéselemként és burkolatként is. Az erkélyen, a lépcsőkön, a teraszon, a medence körül egyaránt jól mutat, ráadásul akár 15-20 éven át nem kell másik burkolatelem után néznünk. 

A WPC tehát nem új találmány, mégis csak most jöttünk rá arra, milyen jól járunk vele. Ha érdekesnek találtad a cikket és látsz a WPC-ben lehetőséget, akkor tervezd meg a segítségével a környezeted! Biztosíthatlak, nem fogsz csalódni benne! 

pr

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?