Mi az a peoplemeter?

People = ember, meter = mérő: emberméternek lehetne fordítani a barométer – légnyomásmérő alapján. Nyilvánvalóan nem az emberek testhosszát mérik vele, bár első hallásra kissé titokzatosnak tűnik a kifejezés. Nézőmérőnek is hívják. Bonyolult műszaki felszerelésről van szó, jelentéktelen méretei ellenére.

People = ember, meter = mérő: emberméternek lehetne fordítani a barométer – légnyomásmérő alapján. Nyilvánvalóan nem az emberek testhosszát mérik vele, bár első hallásra kissé titokzatosnak tűnik a kifejezés. Nézőmérőnek is hívják. Bonyolult műszaki felszerelésről van szó, jelentéktelen méretei ellenére. Elemei:- Egy monitor. Nem szabad összetéveszteni a televízió vagy a számítógép képernyőjével. Ebben az esetben a monitor maga is egy számítógép, amelyet a televízióhoz csatlakoztatnak (a lakásban található minden egyes tévéhez jár egy ilyen egység). A szerkezet automatikusan ellenőrzi, hogy televízió be van-e kapcsolva, és azt is figyeli, melyik csatornára van állítva. Figyelmeztető jelzést ad, ha a nézők nem jelentkeztek be. Erre szolgál- a távirányító. Minden családtag kap egyet, amellyel – a televízió bekapcsolása után – jelezhetik a peoplemeternek, hogy éppen ők nézik az adást. Ha éppen kimennek, akkor ki kell jelentkezniük. A szerkezet arra is képes, hogy észrevegye: valaki túl sokáig – mondjuk húsz órán keresztül – nézi ugyanazt az adást. Arra is gondoltak, ha esetleg vendég jön a házhoz: ő is kap egy külön távirányítót, vagy a családtagok távirányítóján egy külön gombot (típustól függ). Nem lehet kijátszani a szerkezet éberségét: ha valaki éppen videózik, akkor- a képmagnó-ellenőrző kapcsol be. Figyeli, hogy melyik tévécsatorna műsoránál nyomják le a legtöbbször a „felvétel” gombot. Azt is megjegyzi, hogy mikor milyen terjedelmű adást vesznek fel szalagra. Mindezt- egy tárolóegység folyamatosan rögzíti. Ebből csak egy van minden lakásban, az összes adat ide fut be a többi részegységből. Ezt a peoplemetert üzemeltető társaság csak akkor tudja kiértékelni, ha eljuttatják hozzá az információkat- egy adóberendezés segítségével. Mivel külön rádióhálózatot kiépíteni eléggé költséges lenne, legtöbbször szerződést kötnek valamelyik mobiltelefon-szolgáltatóval a GSM hálózat igénybevételéről. ĺgy először az éterbe kerülnek televíziós szokásaink, majd egy speciális központban dekódolják az adatokat. Az eredmény egy hosszú lista, amelyen pontosan fel van tüntetve, ki, mikor, hol, milyen hosszú ideig melyik csatornát nézte. A digitalizált adatokat aztán dekódolják és kiértékelik. A módszer nagyon gyors. Míg a naplós adatfelvétellel egy reklámgynöksg vagy a televízió a hirdetés vagy a műsor nézettségét csupán egy hét múlva kapta meg a sugárzás után, a peoplemeterrel a televízió szinte azonnal, de legkésőbb másnap megtudhatja, hogy egy bizonyos műsort hányan néztek végig, sőt azt is, hogy éppen mikor kapcsoltak át másik csatornára. Kudarccal végződtek az olyan kísérletezések, amelyekkel azt a holt időt próbálják kiszűrni, amikor a néző egy-két percre kiszalad valamiért (általában reklám közben). Építettek már elektronikus mérleget a fotelbe, tettek infravörös érzékelőt a WC-csésze mellé, a tartályöblítés-számláló és időpontját rögzítő szerkezetről nem is beszélve. (szge, i-t)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?