Azért dolgozik, hogy visszafizesse tartozását (Képarchívum)
Most már tényleg lesz Fyre Fesztivál, ígéri Billy
A fesztiválok történetének eddigi legnagyobb buktáját sikerült összehoznia, hat évet kapott csalásért, félrevezetésért, pénzmosásért, ebből négyet le is ült. Billy McFarland, a New York-i aranyifjú tavaly szabadult, és újra támad.
A nagyközönség 2017 tavaszán ismerte meg a nevét a káoszba torkolló Fyre Fesztivál kapcsán. Két évvel később egy remek netflixes dokumentumfilm is készült arról, hogyan nem szabad fesztivált szervezni a Bahamákon. Mi is sokat foglalkoztunk ezzel a sztorival, minden visszakereshető, úgyhogy most legyen elég annyi, hogy a huszonéves milliomos, Billy McFarland egyszer leszállt magángépével egy gyönyörű szigeten, és rögtön odaképzelt egy luxusfesztivált, celebekkel, koktélokkal, sztárzenekarokkal. Ebből semmi sem valósult meg. A „szervezők” nem készítettek előzetes költségvetést, de még a terepet sem mérték fel, hogy van-e például vezetékes víz (nincs), áramellátás (az sincs), és lehet-e sátorozni (nem lehet, az agresszív moszkitórajok miatt). Szóval a sziget eleve alkalmatlan volt egy tízezer fős rendezvényre, és a többi fiaskó még csak ezután jött. A Fyre Fesztivál csúfos bukásának története – merem remélni – közismert, úgyhogy foglalkozzunk most a jövővel.
„Végre megvalósul a Fyre Fesztivál II. Mondd el nekem, miért kellene meghívnom téged” – írta ki a minap a Twitterre Billy McFarland. Ez a két mondat lázba hozta az amerikai zenei sajtót. Kiderült, hogy a még mindig csak 30 éves fiatalember le akarja dolgozni 26 millió dolláros tartozását, amely szabadlábra kerülése után is fennáll. „Azért dolgozom, hogy az emberek visszakapják a pénzüket” – írta válaszul egy kommentre, amelyben valaki azt kérdezte tőle, nem tartja-e kevésnek a ténylegesen leült négy évet.
Egyelőre nem tudni, mikor, hol és milyen programmal valósul meg a „második” Fyre Fesztivál, de a zeneipari szakemberek közül sokan úgy vélik, a gazdag amerikai fiatalok már csak kalandvágyból is hajlandóak lesznek befizetni rá. „Ez a luxusfesztivál, amely sokak álmait volt hivatott valóra váltani, pont azért lett legendás, mert nem valósult meg” – írja a The New York Times, és talán igazuk van.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.