<p>Szombaton 12.29-kor a Duna Televízió Etnoklub című műsorában Katona Erika vendége Korpás Éva népdalénekes és férje, Lakatos Róbert, aki elsősorban brácsaművész, a Luxemburgi Európai Szólisták zenekarának tagja.</p>
Korpás Éva és Lakatos Róbert az Etnoklubban
A komolyzenész azonban, mint erről az Etnoklub nézői is meggyőződhetnek, a népzenében is megállja a helyét, zenekarával, a Révvel együtt.
A házaspár élete a zenével fonódott össze. Korpás Éva népdalénekesként nemcsak a népzenerajongók körében szerzett hírnevet, a gyerekek számára sem ismeretlen. 1995-től az autentikus népzenét játszó budapesti Tükrös zenekar énekese lett, amellyel felnőtteknek négy, gyerekeknek két szólólemezt készítettek. A zenekar énekeseként 2001-ben átvehette a Népművészet Ifjú Mestere címet. Szatmári muzsika az 1900-as évekből c. lemezüket a Magyar Művészeti Akadémia díjával jutalmazták. Idén februárban pedig Fonogram-díjat kapott.
Lakatos Róbert brácsaművész 2003-ig a Szlovák Nemzeti Filharmónia tagja volt. Jelenleg a Luxemburgi Európai Szólisták zenekarának tagja, ahol szólistaként és kamarazenészként is fellép. Komolyzenei pályafutása mellett a népzene is fontos szerepet tölt be az életében. 2005-ben saját zenekart alapított, a Révet, amely a komoly- és a népzene közti átfedéseket keresi.
Hogyan kapcsolódik össze egy népdalénekes és egy komolyzenész élete? Hogyan születik a közös zenélés, és hol a határ a két zenei műfaj között? Miért tért el a házaspár mindkét tagja az eredeti zenei célkitűzésektől? S miért táncol Korpás Éva és Lakatos Róbert zenéjére Lili lányuk? Mindez kiderül az Etnoklubban! (ú)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.