Forrás: Liszt Intézet Pozsony
Kiállítás Pozsonyban: két képzőművész arról, ami nem látható
Hogyan ábrázolja a képzőművész azt, amit fizikailag nem látunk? Egyáltalán, mi az, ami láthatatlan a képzőművész számára? A pozsonyi Liszt Intézet csütörtök este (december 12-én) nyíló kiállításán két fiatal alkotó próbálja megfogni számunkra azt a bizonyos láthatatlant.
Kovács Csonga Anikó és Végvári Gergely saját belső világaikat tárják fel ezen a tárlaton. A szubjektivitáson túl a néző saját magára is ráismerhet műveikben, hiszen ezekben univerzális érzelmek köszönnek vissza – alkotásaikon keresztül saját félelmeinkkel, vágyainkkal és reményeinkkel találkozhatunk. A kiállítás kurátora, Eva Dénesová művészettörténész így fogalmaz:
A tárlat a mai élet láthatatlan terheit kutatja: a harmincas-negyvenes éveikben járók csendes vívódásait, a megfelelési kényszer és az önazonosság keresésének gyötrelmeit. Találkozunk a hiánnyal, a csalódással, de a művészek alkotásain keresztül megérkezünk egyfajta megnyugtató felismeréshez is: van remény.
A hazai Kovács Csonga Anikó grafikus, konceptuális művész a női szerepek bonyolultságát vizsgálja. Alkotásai a nő, az anya és a művész identitásának összefonódásait tanulmányozzák. Végvári Gergely festőművész, a tárlaton látható alkotásai az emberi kapcsolatok törékenységére reflektálnak.
A Láthatatlan című kiállítás január 30-ig látogatható a pozsonyi Liszt Intézetben.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.