<p>A díszbemutató után a nézőktől hallottam, hogy: „Van jobb is, van rosszabb is, hollywoodi átlag. Szerencsére nem hosszú” – és ez kifejezi Az emlékmást. Izgalmas látvány két órában. Úgy elkápráztatja a szemet, hogy szinte elröppen a filmidő.</p>
Felpörgetett száguldás a jövő városában
Akciómeseként a huszonegyedik század végén játszik el Colin Farrell egy pörgős kalandot (ő a semmiből is szerepet formál). Jól csinálja, de mindegy, mit játszik. A lényeg másutt van: hogy a film az akciók köré olyan ötletes, technikailag csúcsra fejlesztett jövőképet alakít ki, amely virtuálisan átélhető. Hiteles a fémesen fénylő jövőváros, ahol járunk, s ahol mindent a technika irányít. Olyan maroktelefont használnak a jövő városainak lakói, amelyet nem lehet leejteni, nem lehet elveszíteni, mindig kéznél van. Olyan kocsikkal száguldoznak, amelyek kerekek nélkül suhannak légi pályán. Úgy szkennelik az embert, hogy még a gondolatát is azonosítani tudják stb. Ez a film az akciófilmek új generációjának látványos darabja: a jövő városképével, a jövő életkörnyezetének képével, a kommunikáció, az utazás képzelt jövőbeli lehetőségeivel. S a látványt a hangzás csak erősíti. A belső terekben felhangzó lebegő melódiák pulzáló fémzenével váltakoznak, s ezek tökéletes pontossággal illeszkednek a zajokhoz, illetve a hangeffektusokhoz. A villódzó akciójeleneteket elnézve, arra kell rájönni, hogy ez a mozi egy hangzással felpörgetett hosszú, lüktető klip a koreografált akciókról.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.