Egy mondatok

Rimaszombat. Száz évvel ezelőtt, 1902. november másodikán született Illyés Gyula Kossuth-díjas író, költő, a huszadik századi magyar irodalom és szellemi élet kiemelkedő alakja. Drámaíróként olyan remekműveket alkotott, mint a Fáklyaláng, az Ozorai példa, a Dózsa György, A kegyenc, a Tiszták.

Rimaszombat. Száz évvel ezelőtt, 1902. november másodikán született Illyés Gyula Kossuth-díjas író, költő, a huszadik századi magyar irodalom és szellemi élet kiemelkedő alakja. Drámaíróként olyan remekműveket alkotott, mint a Fáklyaláng, az Ozorai példa, a Dózsa György, A kegyenc, a Tiszták. Aktív közéleti tevékenységet fejtett ki, s elkötelezett híve volt a határon túli magyarság ügyének.

A centenárium alkalmából a rimaszombati Blaha Lujza Színkör, valamint a Szlovákiai Magyar Vers- és Prózamondók Egyesülete ünnepi estet rendez november negyedikén 19 órától a városi művelődési házban. Az esten közreműködik Dráfi Mátyás, Juhász László, Döme Sándor és Marek Adrienn. A költő alakját Batta György idézi fel. (ú)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?