<p>A budapesti Nézőművészeti Kft. az úgynevezett osztályterem-színházi előadások specialistája. Ez a nálunk még kevésbé ismert műfaj Németországból ered, a darabok maximum két tanóra hosszúságúak, egy-két szereplősek, és osztálytermi bemutatásra, annak speciális körülményeit figyelembe véve készülnek.</p>
Egy drogfüggő mesél az osztályban
A színészek számára különleges kihívás iskolában játszani, mert a történetek hatása a tanulók mindennapi környezetében felerősödik. Az előadások után lehetőség nyílik a téma megvitatására. A szakemberek vezetésével tartott foglalkozáson a kamaszok az előadás hatására sokszor olyan kényes kérdésekről, tabukról is képesek beszélni, amelyekről addig nem mertek. A véleménycsere elősegíti, hogy felülvizsgálják előítéleteiket az adott témában. Egy ilyen előadást láthatnak hamarosan a komáromi és a pozsonyi magyar középiskolások a Gurigongo Symposium jóvoltából, amely szervezet szlovákiai „miniturnéra” hívta meg a Nézőművészeti Kft.-t. A gyáva című előadás már tavaly nyáron a Gombaszögi Nyári Táborban is nagy sikert aratott. A rendező Scherer Péter, aki egyúttal a főszereplő, Kovács Krisztián apját is alakítja. A történet a kábítószer-függőség kialakulásának okait, illetve a drogfogyasztás okozta pszichés és fizikai következményeket kívánja vizsgálni sajátos, már-már dokumentarista hitelességű formában. Egy fiatal fiú osztja meg a közönséggel gondolatait, érzéseit, a családjával való viszonyát. Elmeséli, hogyan kezdett drogozni, miért választotta ezt a „könnyebb” kiutat, amikor úgy érezte, élete zsákutcába jutott. Az apa pedig mindezt végignézi és végigszenvedi, mivel segíteni nem tud. A produkció nem csupán a diákközönség számára próbál elgondolkodtató kérdéseket felvetni, szülők, pedagógusok, azaz felnőttek is megnézhetik június 2-án 18 órától a komáromi Mariánum Egyházi Gimnáziumban. Az előadásokat követően a nézőknek egy addiktológussal is lehetőségük lesz beszélgetni, aki szintén Budapestről érkezik.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.