Jelenet a sorozat 6.részéből. (Fotó: Netflix)
Budapesten vették fel a Squid Game zenéjét
Hetek óta foglalkozik vele a magyar sajtó, mi is közöltünk kritikát a világhódító koreai Netflix-sorozatról, mégsem tűnt fel eddig senkinek, hogy a Squid Game zenéjét egy magyar zenekar játszotta fel Budapesten, és magyarok hangszerelték a benne elhangzó műveket.
Erről a fontos tényről egy hegedűművész üzenetéből értesült a napokban az index.hu. Sapszon Bálint 2007 óta él Los Angelesben, filmzeneszerzésből diplomázott az ULCA-n, majd beindult a hollywoodi karrierje. Emellett megalapította a Budapest Scoring zenekart, amely minden műfajban otthonosan mozog.
Sapszon Bálint célja az volt, hogy a hollywoodi keresletet összekösse a magyar kínálattal. Filmek, tévésorozatok, videójátékok zenei felvételei – az elmúlt évtizedben kibővítették a portfóliójukat, és nemzetközi babérokra törtek. Évek óta együtt dolgoznak például dél-koreai filmesekkel. Az ő nevükhöz fűződik az Élősködők című, négy Oscar-díjas film hangszerelése és a filmzene felvétele. A Squid Game-re nem sokkal az Élősködők után kaptak felkérést. A csapat vezetője a portálnak elmondta, hogy az Élősködőknél még furcsállta a megrendelést, amelyben vidám hangulatú szimfonikus művek szerepeltek, mert a filmjelenetekben ezalatt durva dolgok történnek. Aztán rájött, hogy a rendező épp ezzel az ellentéttel akar nyomasztó hatást elérni.
A Squid Game (Nyerd meg az életed) minden epizódjában megszólal Johann Strauss Kék Duna keringője, valamint Haydn trombitaversenye Tóth László trombitaművész előadásában. A nézőben furcsa érzést kelthet, hogy édes dallamokra végzik ki a játékosokat. Sapszon Bálintnak és kollégájának, Elek Norbertnek az első játék alatt hallható Fly Me to the Moon című örökzöldet big bandre kellett áthangszerelniük, úgy, hogy a zene akkor gyorsuljon, amikor a szereplők futni kezdenek.
A sorozat koreai zeneszerzőjének eredeti kompozícióit is budapesti stúdiókban vették fel.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.