Anežka Petrová a menyasszony szerepében (Forrás: Robert Tappert/SND)
A tüzes Andalúzia kel életre a nemzeti színpadán - színházajánló
Mit gondolt Federico García Lorca a harmincas években az emancipáció, a szabadság, az identitás és a nők társadalomban betöltött szerepének kérdéseiről, és hogyan érvényesek ezek a gondolatok a mai kor számára? Ennek megválaszolására tett kísérletet a Szlovák Nemzeti Színház: a Vérnász (Krvavá svadba) az aktuális színházi évad egyik legfontosabb dobása.
A darab, melyet 1933-ban mutattak be első alkalommal, a spanyol és a világirodalom egyik legfelkavaróbb drámája. A Vérnász a szenvedély, a szerelem és a hagyományok szövevényes hálójában vizsgálja az emberi sorsokat. Lorca olyan erős női karaktereket teremtett, akik a mai nézőnek is fontos üzenetet tolmácsolnak. Vajon az elfojtott érzelmek vagy a jövőtől való félelem motiválja inkább karaktereit? A megbocsátás akarata képes-e felülkerekedni a bosszúvágyon? Az Andalúziában játszódó történet a fiukat elvesztő anyák, apák és lányaik, a szerelem, és a racionalitáson túllépő becsület érvényesítésének archetipikus motívumát dolgozza fel.
A Szlovák Nemzeti Színház Ján Luterán rendezésében vitte színre a darabot, a főbb szerepekben Anna Javorková, Anežka Petrová és Martin Šalacha láthatók.
A darabot következő alkalommal január 9-én, majd további négy alkalommal játsszák az évadban.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.