A nyomorultakkal nyit holnap a Nová scéna
2022. január 14. 18:15

A 2019. szeptember 20-án bemutatott előadás sikerszériáját megállította a koronavírus-járvány, pedig hatalmas volt az érdeklődés. Az utóbbi mintegy két évben csak 24-szer tudták játszani - minden alkalommal teltházzal. Részben emiatt döntöttek úgy, hogy a magas költségek ellenére ezzel az előadással nyitják újra a színházat. A másik ok a darab üzenete:
„A nyomorultak komor témája ellenére a reményről és a jobb időkbe vetett hitről is szól, életkedvet ad. A szereplőkhöz hasonlóan társadalmunk is küszködik, és a művészet az egyik módja annak, hogy felülemelkedjünk rajtuk, hogy megörvendeztessük lelkünket” – véli a színház igazgatónője, Ingrid Fašiangová.
„Ennél jobb hírt nem is kaphattam volna. Az összes szerepem közül ez hiányzott nekem leginkább a pandémia miatti lezárások ideje alatt” – mondta Tóbisz Titusz, akit elsősorban operaénekesként ismerhetünk, de más műfajokban is szívesen kipróbálja magát. A választás kiválónak bizonyult, az eredeti francia dalszövegek szerzője, Alain Boublil szerint Tóbisz sokkal közelebb áll a Victor Hugo-regényben ábrázolt karakterhez, mint a híres filmváltozat főszereplője, Jean Gabin.
A szlovák dalszövegeket a legendás Ján Štrasser írta, és a Szlovák Rádió huszonöt tagú szimfonikus zenekara kíséri az énekeseket, akik között olyan sztárok is vannak, mint Katarína Hasprová, Peter Makranský vagy Alžbeta Bartošová. Összesen harmincöten szerepelnek a színpadon, kétszáz jelmez készült, és rekord mennyiségű, 49 átszerelés lesz, ami azt jelenti, hogy itt a díszletmunkások is legalább olyan fontos szereplők, mint a művészek.
A nyomorultak a legnépszerűbb musicalek egyike. Eddig 52 országban vitték színre 22 nyelven, és világszerte több mint 70 millió néző látta már.
Úgy vagyunk az újságírással, mint a hivatásos zenészek: fellépünk naponta a „kőszínházban", elegáns ruhában a hűséges, bérletes közönségünk előtt, vagyis eljuttatjuk a postaládákba, árushelyekre nyomtatott napilapként a fizetős Új Szót. És mondhatjuk azt, hogy kiállunk a mélyen tisztelt publikum elé a korzón is, kicsit könnyedebben szórakoztatjuk, elgondolkodtatjuk a közönséget, érzelmeket kiváltva az erre járó tömegből. Ez az előadás pontosan olyan szenvedélyes, mint a kőszínházi fellépés, ugyanúgy sok munkával jár, mégis ingyenes. Ha tetszett, hálásan fogadjuk adományát, amit a jelképes hegedűtokba helyezhet. Eddigi felajánlásait is szívből köszönjük az új hangszerekhez, a zenekar bővítéséhez, a repertoár kiszélesítéséhez: az ujszo.com naprakész működtetéséhez.
Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.