<p>Nyolc éve folyamatosan nőnek a bakelitlemezek eladási számai az Egyesült Királyságban, a streaming oldalakról viszont még mindig sovány a bevétel.</p>
A bakelit veri a videomegosztót
A Guardian a brit zeneipar teljesítményét vizsgálva arra az eredményre jutott, hogy a zenészek több jövedelemre tettek szert az újra divatossá váló bakelitlemezek eladásából, mint azokból a tiszteletdíjakból, amelyet a YouTube fizet nekik a dalaik után. A bakelitlemezek eladása már nyolc éve folyamatosan növekszik a brit piacon: tavaly több mint kétmillió albumot adtak el, ez a legmagasabb szám 1994 óta, amikor a Wet Wet Wet és a Bon Jovi számított ebben a tekintetben a legsikeresebbnek. A YouTube és más streamingszolgáltatók forgalma pedig hiába nő óriási tempóban, kevesebb pénzzel látják el a zeneipart, mint a bakelitek eladása. Különösen a YouTube-ra panaszkodnak az iparág szereplői, mert más szolgáltatókhoz, például a Spotify-hoz vagy a Deezerhez viszonyítva alacsonyabb jogdíjakat fizet a zenészeknek. A brit lemezkiadók szövetsége szerint nyilvánvalóan rosszul működik valami a zeneiparban, mert világszerte nőtt a kereslet a brit előadók dalai iránt, a bevételek mégis csökkentek. Ez szerintük hosszú távon katasztrofális lesz, mert aláássa az ipar növekedését, és nehéz helyzetbe hozza az újonnan a piacra lépő előadókat. (o, pj)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.