<p>A képregények történetében soha korábban nem látott összegért, 1,338 millió euróért kelt el egy szombati párizsi árverésen a világ legdrágább képregénye, a belga Hergé által 1932-ben rajzolt Tintin Amerikában borítója.</p>
1,3 millió eurót ér a világ legdrágább képregénye
A "kilencedik művészet" legdrágább alkotását eddigi tulajdonosa 2008-ban vásárolta 764.218 euróért, ugyancsak rekordáron. A mostani aukción az Artcurial árverezőház nem adott meg kikiáltási árat, de - mint utólag közölték - legalább egymillió eurót reméltek érte. A sikeres licitáló kilétét az aukciósház nem fedte fel, mint ahogy ismeretlen az eddigi tulajdonos is.
A tussal és színes gouache vízfestéssel készített borító a Tintin Amerikában első kiadása számára készült, amely elsőször a Petit Vingtieme, majd a Casterman kiadó gondozásában jelent meg.
Tintin kalandjainak csupán öt, gouache festéssel készült borítója van. Közülük csak kettő van magántulajdonban, ezek egyike a szombaton kalapcsán alá került példány. A többit a Moulinsart Alapítvány őrzi. A többi Tintin-borító tussal készült, és később színezték ki.
A Tintin.com internetes portál szerint az Hergé művésznéven alkotó belga rajzoló, Georges Remi (1907-1983) képregényfüzeteit több mint 80 nyelvre fordították le és több mint 230 millió példányban adták el.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.