Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombat délután az X-en közzétett bejegyzésében azt írta: az orosz elnök újra azzal próbálkozik, hogy emberéletekkel játsszon. Vlagyimir Putyin nem sokkal korábban egyoldalúan húsvéti tűzszünetet hirdetett ki.
Volodimir Zelenszkij: Az orosz elnök újra azzal próbálkozik, hogy emberéletekkel játsszon

Röviddel Putyin bejelentése után az ukrán elnök arról írt az X-en, hogy szerte Ukrajnában légiriadó van az orosz erők támadásai miatt.
„Az ukrán égbolton megjelenő Sahíd drónok fedik fel, hogy Putyin valójában miként viszonyul a húsvéthoz és az emberéletekhez”
– írta bejegyzésében Zelenszkij, hozzátéve: az ukrán légvédelem már működésbe lépett.
Az ukrán elnök azt nem közölte, hogy pontosan mi Ukrajna álláspontja egy húsvéti tűzszünettel kapcsolatban.
Vlagyimir Putyin bejelentette, hogy szombaton közép-európai idő szerint 17 órától vasárnap 23 óráig orosz részről humanitárius megfontolásokból leállítják az összes hadműveletet. Az orosz elnök felszólította Ukrajnát, hogy szintén tartsa magát ehhez.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.